TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

04 2024

Koncertowy jubileusz Chóru Cantata. Wstęp wolny


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Koncertowy jubileusz Chóru Cantata. Wstęp wolny - Grodzisk News


W październiku ubiegłego Grodziski Chór Cantata obchodził wyjątkową rocznicę 20 lat istnienia. Nie przeszkadza to jednak, by nadal koncertowo celebrować ten wyjątkowy jubileusz. Już 14 kwietnia odbędzie się zatem koncert pod honorowym patronatem burmistrza miasta. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.


Grodziski Chór Cantata powstał w 2003 roku. Zespół od początku prowadzi Barbara Paszkiewicz, absolwentka wydziału dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Warszawie, u profesora Andrzeja Banasiewicza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na początku chór stanowili miłośnicy śpiewu zrzeszeni przy parafii Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, z upływem czasu grono to się poszerzało, przybywało nowych głosów. W 2014 roku formą wokalną chórzystów zaopiekowała się Anna Maria Krawczykiewicz, specjalistka od emisji głosu i równocześnie solistka zespołu. Z chórem współpracuje Robert Dziekański, wspierając zespół barwnym akompaniamentem fortepianowym. Obecnie chór liczy 26 osób, które łączy pasja śpiewania i muzycznego rozwoju.

Sami chórzyści mówią o sobie tak. – Prywatnie i zawodowo jesteśmy bardzo różni, pracujemy w małych firmach, w dużych korporacjach czy w szkołach. Prowadzimy własne biznesy, cieszymy się emeryturą, zajmujemy się dziećmi i wnukami – a dwa razy w tygodniu spotykamy się na sali prób, by cieszyć się wspólnym śpiewaniem i chłonąć pozytywną energię. Bardzo chętnie dzielimy się naszą pasją. Śpiewamy podczas lokalnych uroczystości, bierzemy udział w festiwalach, konkursach i innych wydarzeniach muzycznych. Mamy na swoim koncie wiele nagród na konkursach krajowych i zagranicznych – podkreślają.

– Z ogromnym rozrzewnieniem, dumą i radością wspominamy udział w dużych projektach muzycznych, także z orkiestrą symfoniczną. Miesiące wysiłku, intensywnych prób i przygotowań owocują niesamowitymi koncertami czy przedstawieniami, których nigdy nie zapomnimy – dodają i zapraszają na koncert.

Ten odbędzie się 14 kwietnia o godz. 19.00, w kościele Parafii pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. E. Orzeszkowej 10. Wstęp wolny.

Koncertowy jubileusz Chóru Cantata. Wstęp wolny - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.