reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

01 2022

Przygotowują poszerzenie A2. Ale najpierw konsultacje rynkowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Krzysztof Nalewajko/GDDKiAPrzygotowują poszerzenie A2. Ale najpierw konsultacje rynkowe - Grodzisk News


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią. Jednym z etapów przygotowań są konsultacje rynkowe, które mają na celu m.in. wymianę wiedzy i doświadczeń.


O poszerzeniu autostrady A2 przebiegającej m.in. przez powiat grodziski mówi się wielu miesięcy, a gdy ogłoszono plan powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego, to sprawa nabrała rozpędu. Plan jest taki, aby po wewnętrznych stronach obu jezdni wybudować dodatkowy pas ruchu na odcinku około 89 kilometrów. Dzięki temu A2 od węzła Konotopa do węzła Pruszków ma mieć dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek od Pruszkowa do węzła Łódź Północ będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, które mają dać odpowiedź na wiele pytań.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

GDDKiA ogłosiła wstępne konsultacje rynkowe w tej sprawie. – Taki projekt mamy pierwszy raz w Polsce, gdzie będziemy dobudowywali pasy pod dużym ruchem. W historii jeszcze takiego czegoś nie było, w związku z tym chcemy przeprowadzić te konsultacje na odpowiednim etapie. Na bazie konsultacji chcemy się do tego projektu jak najlepiej przygotować, tak aby czas realizacji inwestycji, dobór rozwiązań, jak również sama realizacja przebiegły jak najsprawniej, minimalizując uciążliwości dla kierowców oraz budowniczych – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. – Chcemy wyjść z takim rozwiązaniem niestandardowym, czyli przeprowadzić wstępne konsultacje rynkowe z zainteresowanymi firmami, które chciałby wystartować w przetargu na realizację tego zadania, czyli potencjalnie rozbudować tę drogę. Przedstawimy projekt – jak my go widzimy – i za sprawą wymiany wiedzy z zainteresowanymi firmami ten projekt jak najlepiej dopracujemy – dodał.

W ramach konsultacji będą poruszane tematy z zakresu odnawialnych źródeł energii, czasowej organizacji ruchu, organizacji robót, a także weryfikacji w zakresie uzyskania niezbędnych odstępstw od przepisów. Zgłaszać się do konsultacji można na stronie internetowej stołecznego oddziału GDDKiA. Szczegóły są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Albo coś się zmieniło, albo ktoś zapomniał o wytycznych dotyczących autostrad. Nie da się dodać pasa z jednej i drugiej strony, bo będzie za mała szerokość pomiędzy nimi - chyba, że zrobią pas dzielący, całkowicie utwardzony, a wtedy będą wesoło latały kamienie, jak ktoś trochę zjedzie.. A do tego zrobi się niebezpiecznie pod wiaduktami, no chyba, że zmniejszą dopuszczalną prędkość ;-) do np. 80km/h To tak na mój chłopski rozum i pamięć z zajęć sprzed 20 lat na PW.
Pamiętam jaki był wtedy nacisk na zieleń między pasami - łącznie z nasadzeniami niskich krzewów.

Hubert
04-02-2022 21:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.