reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

06

01 2022

Przygotowują poszerzenie A2. Ale najpierw konsultacje rynkowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Krzysztof Nalewajko/GDDKiAPrzygotowują poszerzenie A2. Ale najpierw konsultacje rynkowe - Grodzisk News


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią. Jednym z etapów przygotowań są konsultacje rynkowe, które mają na celu m.in. wymianę wiedzy i doświadczeń.


O poszerzeniu autostrady A2 przebiegającej m.in. przez powiat grodziski mówi się wielu miesięcy, a gdy ogłoszono plan powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego, to sprawa nabrała rozpędu. Plan jest taki, aby po wewnętrznych stronach obu jezdni wybudować dodatkowy pas ruchu na odcinku około 89 kilometrów. Dzięki temu A2 od węzła Konotopa do węzła Pruszków ma mieć dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek od Pruszkowa do węzła Łódź Północ będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, które mają dać odpowiedź na wiele pytań.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

GDDKiA ogłosiła wstępne konsultacje rynkowe w tej sprawie. – Taki projekt mamy pierwszy raz w Polsce, gdzie będziemy dobudowywali pasy pod dużym ruchem. W historii jeszcze takiego czegoś nie było, w związku z tym chcemy przeprowadzić te konsultacje na odpowiednim etapie. Na bazie konsultacji chcemy się do tego projektu jak najlepiej przygotować, tak aby czas realizacji inwestycji, dobór rozwiązań, jak również sama realizacja przebiegły jak najsprawniej, minimalizując uciążliwości dla kierowców oraz budowniczych – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. – Chcemy wyjść z takim rozwiązaniem niestandardowym, czyli przeprowadzić wstępne konsultacje rynkowe z zainteresowanymi firmami, które chciałby wystartować w przetargu na realizację tego zadania, czyli potencjalnie rozbudować tę drogę. Przedstawimy projekt – jak my go widzimy – i za sprawą wymiany wiedzy z zainteresowanymi firmami ten projekt jak najlepiej dopracujemy – dodał.

W ramach konsultacji będą poruszane tematy z zakresu odnawialnych źródeł energii, czasowej organizacji ruchu, organizacji robót, a także weryfikacji w zakresie uzyskania niezbędnych odstępstw od przepisów. Zgłaszać się do konsultacji można na stronie internetowej stołecznego oddziału GDDKiA. Szczegóły są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Albo coś się zmieniło, albo ktoś zapomniał o wytycznych dotyczących autostrad. Nie da się dodać pasa z jednej i drugiej strony, bo będzie za mała szerokość pomiędzy nimi - chyba, że zrobią pas dzielący, całkowicie utwardzony, a wtedy będą wesoło latały kamienie, jak ktoś trochę zjedzie.. A do tego zrobi się niebezpiecznie pod wiaduktami, no chyba, że zmniejszą dopuszczalną prędkość ;-) do np. 80km/h To tak na mój chłopski rozum i pamięć z zajęć sprzed 20 lat na PW. Pamiętam jaki był wtedy nacisk na zieleń między pasami - łącznie z nasadzeniami niskich krzewów.
Hubert


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.