TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

07 2021

Pomóżmy zebrać pieniądze na własny dom dla dzieci z rodzinnego domu dziecka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Pomóżmy zebrać pieniądze na własny dom dla dzieci z rodzinnego domu dziecka - Grodzisk News


Pani Ewa od 6 lat prowadzi rodzinny dom dziecka w Żyrardowie, jest mamą zastępczą dla jedenaściorga dzieci: sześciu dziewczynek i pięciu chłopców w wieku od 4 do 14 lat. Teraz wszyscy stoją przed wizją utraty dotychczasowego domu. Jedyną szansą jest wykupienie budynku na własność, dlatego w internecie trwa zbiórka na ten cel.


Oddajmy głos opiekunce dzieci. – Od 6 lat prowadzę rodzinny dom dziecka i jestem samotną mamą zastępczą dla 11 dzieci, 6 dziewczynek i 5 chłopców w wieku od 4 do 14 lat. Bardzo je kocham, co ułatwia mi ciężką pracę zarówno fizyczną, jak i psychiczną z tymi dziećmi. One są po ciężkich przejściach i potrzebują wielu terapii, badań, ale przede wszystkim stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Największe poczucie bezpieczeństwa daje własny dom, a tego im brakuje – przyznaje pani Ewa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Od kilku lat mieszkamy w wynajmowanym budynku, z którego za chwilę będziemy musieli się wyprowadzić ze względu na plany obecnego właściciela. Mogę i chcę go wykupić dla dzieciaków, ponieważ one dobrze się tu czują, mają przyjaciół, szkołę, itp. Dodatkowo budynek daje możliwość adaptacji pomieszczeń niezagospodarowanych i stworzenie 3 mieszkań dla najstarszych dzieci. Chciałabym zrobić remont i dostosować warunki do zmieniających się potrzeb dzieci, zapewnić im to czego wcześniej nie miały. To, co inne dzieci dostają na starcie, im na starcie zostało zabrane, niestety. Państwo możecie to zmienić, proszę o pomoc dla tych dzieci, aby one one kiedyś dobrze żyły i wychowywały kolejne pokolenia. Poznałam od środka system wsparcia pieczy zastępczej i wiem, że jest on mocno kulejący. Nikt tym dzieciom nie zapewni poza mną domu na przyszłość, a to dla nich nadzieja na normalne życie – mówi zastępcza mama 11 dzieci.

Za twoją cegiełkę kartki w prezencie od dzieci
Dzieci wykonują własnoręcznie kartki, w które wkładają dużo pracy i serca. Chcą je sprzedać jako cegiełki. – Nas jest dużo, więc zrobimy kartę dla każdego, kto będzie chciał nam pomóc. Dziękujemy za każdą Państwa wpłatę, prosimy uznać kwotę minimalną jako 6 zł. Po wpłaceniu przez Państwa pieniążków na konto zrzutki prześlemy kartę na wskazany adres – mówią dzieci na stronie zbiórki TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wszystko okej sama chętnie dorzucam cegiełkę Zastanawia mnie jednak fakt jak taka osoba która nie ma własnego domu może zostać matką zastępczą i prowadzić rodzinny dom dziecka ....

Ja
04-07-2021 21:40

Taka osoba,czyli jaka?z jednej atrony chcemy mniej biurokracji a jak jest jej mniej to płaczemy że za mało.
Lepiej umieścić w domu dziecka,poco mają mieć rodzinę.

Daniel
05-07-2021 09:37

Ja natomiast mam zbyt duży dom, niewykończony, już trochę do remontu i chętnie
bym je przekazała, pewnie po wykończeniu i remoncie mogłoby służyć innym, młodym. Jeden problem- potrzebne mieszkanie za dom lub niewielki domek też do częściowego remontu.

abz
29-01-2022 20:02
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.