TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

06

09 2022

Pomóżmy Rafałowi w walce o zdrowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowePomóżmy Rafałowi w walce o zdrowie - Grodzisk News


Rafał, mieszkaniec Chylic-Kolonii, w październiku ubiegłego roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu, siedząc na fotelu pasażera. Ledwie uszedł z życiem, ale od tamtej chwili każdy dzień to walka o powrót do zdrowia. Rodziny nie stać na sfinansowanie kompleksowego leczenia i rehabilitacji. Stąd apel o pomoc!


Okazało się, że Rafał jechał samochodem jako pasażer. Kierowca popełnił błąd, wpadł w poślizg i samochód dachował. Kierowcy niewiele się stało – uszkodzony bark. Za to Rafał bardzo poważnych obrażeń.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W szpitalu lekarze stwierdzili u niego rozległe obrażenia głowy – złamania kości podstawy i sklepienia czaszki, kości skroniowej i ciemieniowej z wgłębieniem, oczodołu, krwiak nadtwardówkowy, złamania wyrostków poprzecznych kręgów C7 i Th4, złamania ramienia oraz obu obojczyków. Na kolejnym etapie badań stwierdzono także coś, co lekarze określili jako zespół psychoorganiczny związany z uszkodzenia mózgu, także zaburzenia osobowości, niedowład nerwu prawej części twarzy, niedowład prawej części ciała. Rafał przez 2 tygodnie przebywał w śpiączce farmakologicznej, a za niego „oddychał” respirator. Miał założoną rurkę tracheotomijną i był karmiony dojelitowo.

–10 miesięcy od wypadku jest odrobinę lepiej, ale dobrze jeszcze nie jest. Na początku w ogóle nie było kontaktu z Rafałem. Potem zaczął sam chodzić i wykonywać podstawowe czynności wokół siebie. Obecnie nadal ma problemy z mową, ale bardzo dobrze czuje się w domu, jest uśmiechnięty, nawet tańczy. Dużo pamięta, poznaje otoczenie i poszczególne osoby. Uwielbia naszą dwójkę dzieci – jego Niunię i Kacperka. Ale jeszcze długa droga przed nim. Poza tym przez niedowład ręki i bóle ciała potrzebuje stałej opieki i pomocy w codziennych czynnościach typu jedzenie, mycie – mówi żona Rafała, Edyta.


Obecnie Rafał czeka na termin na NFZ na operację wstawiania płytki w głowie, a także operację ręki, w której znajdują się śruby oraz rehabilitację w związku z niedowładem twarzy. Jeśli terminy będą odległe, może się okazać, że trzeba będzie zrobić to wszystko prywatnie. Rehabilitacje wg lekarzy mają potrwać około 2 lat. Ale są konieczne, żeby można było mówić o jakichkolwiek postępach – dodaje.

Stąd prośba o pomoc finansową w dalszym leczeniu i rehabilitacji Rafała. Internetowa zbiórka trwa TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.