reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

09 2022

Pomóżmy Rafałowi w walce o zdrowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowePomóżmy Rafałowi w walce o zdrowie - Grodzisk News


Rafał, mieszkaniec Chylic-Kolonii, w październiku ubiegłego roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu, siedząc na fotelu pasażera. Ledwie uszedł z życiem, ale od tamtej chwili każdy dzień to walka o powrót do zdrowia. Rodziny nie stać na sfinansowanie kompleksowego leczenia i rehabilitacji. Stąd apel o pomoc!


Okazało się, że Rafał jechał samochodem jako pasażer. Kierowca popełnił błąd, wpadł w poślizg i samochód dachował. Kierowcy niewiele się stało – uszkodzony bark. Za to Rafał bardzo poważnych obrażeń.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W szpitalu lekarze stwierdzili u niego rozległe obrażenia głowy – złamania kości podstawy i sklepienia czaszki, kości skroniowej i ciemieniowej z wgłębieniem, oczodołu, krwiak nadtwardówkowy, złamania wyrostków poprzecznych kręgów C7 i Th4, złamania ramienia oraz obu obojczyków. Na kolejnym etapie badań stwierdzono także coś, co lekarze określili jako zespół psychoorganiczny związany z uszkodzenia mózgu, także zaburzenia osobowości, niedowład nerwu prawej części twarzy, niedowład prawej części ciała. Rafał przez 2 tygodnie przebywał w śpiączce farmakologicznej, a za niego „oddychał” respirator. Miał założoną rurkę tracheotomijną i był karmiony dojelitowo.

–10 miesięcy od wypadku jest odrobinę lepiej, ale dobrze jeszcze nie jest. Na początku w ogóle nie było kontaktu z Rafałem. Potem zaczął sam chodzić i wykonywać podstawowe czynności wokół siebie. Obecnie nadal ma problemy z mową, ale bardzo dobrze czuje się w domu, jest uśmiechnięty, nawet tańczy. Dużo pamięta, poznaje otoczenie i poszczególne osoby. Uwielbia naszą dwójkę dzieci – jego Niunię i Kacperka. Ale jeszcze długa droga przed nim. Poza tym przez niedowład ręki i bóle ciała potrzebuje stałej opieki i pomocy w codziennych czynnościach typu jedzenie, mycie – mówi żona Rafała, Edyta.


Obecnie Rafał czeka na termin na NFZ na operację wstawiania płytki w głowie, a także operację ręki, w której znajdują się śruby oraz rehabilitację w związku z niedowładem twarzy. Jeśli terminy będą odległe, może się okazać, że trzeba będzie zrobić to wszystko prywatnie. Rehabilitacje wg lekarzy mają potrwać około 2 lat. Ale są konieczne, żeby można było mówić o jakichkolwiek postępach – dodaje.

Stąd prośba o pomoc finansową w dalszym leczeniu i rehabilitacji Rafała. Internetowa zbiórka trwa TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.