reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

26

03 2023

Pomóżmy Filipowi w walce o zdrowie i życie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fundacja Espero Nadzieja dla DzieciPomóżmy Filipowi w walce o zdrowie i życie - Grodzisk News


9-letni Filip z Brwinowa od urodzenia walczy o zdrowie i życie. Chłopiec przyszedł na świat bardzo ciężką wadą serca i wieloma innymi ubytkami wewnętrznymi. Przeszedł wiele operacji, a potrzebuje kolejnych, aby żyć. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne, stąd prośba bliskich chłopca o wsparcie zbiórki środków dla Filipa.


Filip przyszedł na świat z bardzo ciężką wadą serca pod postacią serca jednokomorowego, całkowicie nieprawidłowym spływem żył płucnych oraz asplenią, czyli brakiem śledziony.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Filip obecnie jest po 8 paliatywnych operacjach serduszka. Przez pierwsze 6 lat co 3 miesiące był w szpitalu. Każdy taki pobyt to ogromny strach i niepokój, co wykażą badania oraz ogromna trauma dla Filipa. Co 6 miesięcy przechodził operacje ratujące jego życie. Każda z nich to bitwa, podczas której my drżeliśmy z niepokoju, czy Filip przeżyje operację, czy uda się go rozintubować, czy będzie oddychał samodzielnie i czy wrócimy do domu – mówi zatroskana rodzina chłopca.

Tak duża liczba operacji ratujących życie chłopca przyniosła szereg dodatkowych kłopotów zdrowotnych: nadciśnienie płucne, enteropatia (jelitowa ucieczka białka), padaczka, dyskineza rzęsek płucnych, słabe napięcie mięśniowe, wada wzroku. Jest pod opieką wielu lekarzy takich jak: kardiolog, neurolog, immunolog, pulmonolog, gastrolog, endokrynolog, laryngolog, okulista, ortodonta.

Filip potrzebuje leków kardiologicznych, neurologicznych, zapewnienia odpowiedniej diety niskotłuszczowej i bogatobiałkowej, hipoterapii i rehabilitacji. – Na dzień dzisiejszy potrzebujemy środków na sfinansowanie dalszego leczenia Filipka oraz na pokrycie kosztów terapii i leków. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie naszego synka w jego walce o życie. Jego motto to „TRZEBA WALCZYĆ ŻEBY ŻYĆ”, on od pierwszych chwil pokazuje nam, że nie ma zamiaru się poddać! – proszą o pomoc rodzice chłopca.

Przyłączamy się do tego apelu. I zachęcamy do wpłacania pieniędzy TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.