TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

06 2021

Policjanci apelują o zabezpieczanie rowerów. "Dużo kradzieży"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Policjanci apelują o zabezpieczanie rowerów. "Dużo kradzieży" - Grodzisk News


Policjanci z grodziskiej komendy alarmują o bardzo dużej liczbie skradzionych rowerów na terenie powiatu grodziskiego. Apelują o odpowiednie zabezpieczenie jednośladów.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Gdy zaczyna się sezon wiosenno-letni coraz więcej mieszkańców przesiada się na rowery. Niestety problemem jest nieodpowiednie zabezpieczanie ich przed kradzieżą, co bardzo chętnie wykorzystują złodzieje. – Niestety tych zdarzeń mamy bardzo dużo. Najczęściej do nich dochodzi na klatkach schodowych, czy pod blokami, gdzie ktoś zostawia rower „na chwilę” bez żadnego przypięcia. Powiedzenie „Okazja czyni złodzieja” jest wciąż aktualne – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci podpowiadają, że jeżeli zostawiamy gdzie rower, to najlepiej niech będą to miejsca monitorowane i często uczęszczane. Zawsze powinny być przypięte odpowiednim zabezpieczeniem.

Rowery powianny być przechowywane najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach, do których ma dostęp ograniczona liczba osób. Klatka schodowa czy stojak rowerowy to nie są jest najlepsze opcje.

– Sam pojazd zawsze powinien być wyposażony nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń, z których należy korzystać nawet przy krótkim braku nadzoru nad rowerem. Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku – podkreślają policjanci.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.