TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

06 2022

Policja znów uruchomiła mapę śmiertelnych wypadków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CzytelnikPolicja znów uruchomiła mapę śmiertelnych wypadków - Grodzisk News


Po raz czwarty polska policja uruchomiła wakacyjną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie.


W wakacje wiele osób wyjeżdża na odpoczynek. Niestety, dla niektórych bywa to ostatni wyjazd w życiu... Co roku w wakacje na polskich drogach dochodzi do mnóstwa wypadków drogowych, w których są ofiary. W roku 2020 doszło do 437 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a w 2021 r. – 445. Policja co roku publikuje wakacyjną mapę wypadków, która pokazuje miejsca, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia na drodze. W tym roku uruchomiono ją po raz kolejny.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mapa w czasie wakacji będzie codziennie aktualizowana o kolejne ewentualne śmiertelne wypadki. – Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informują policjanci.

– Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przestrzegają funkcjonariusze.

Jak na razie mapa jest czysta i mamy nadzieję, że pozostanie taka jak najdłużej.

Policja znów uruchomiła mapę śmiertelnych wypadków - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.