reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

08 2023

Podkowa i Michałowice apelują do WKD o lepszą komunikację zastępczą i nie tylko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: podkowalesna.plPodkowa i Michałowice apelują do WKD o lepszą komunikację zastępczą i nie tylko - Grodzisk News


Włodarze Podkowy Leśnej i Michałowic skierowali pisemny apel do prezesa Warszawskiej Kolei Dojazdowej w sprawie zorganizowania komunikacji zastępczej dla mieszkańców swoich gmin na czas ograniczeń w ruchu wukadek od 3 września. Uznają bowiem za niewystarczające rozwiązania zaproponowane przez WKD.


Jak podaje przewoźnik, po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona oraz Podkowa Leśna Główna – Warszawa Reduta Ordona. Aby dojechać do centrum Warszawy zostaną zorganizowane punkty przesiadkowe na przystankach Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Reduta Ordona. Podróżni przesiądą się do pociągów Kolei Mazowieckich lub środków transportu publicznego uruchamianego przez Warszawski Transport Publiczny. Autobusy WTP będą zatrzymywać się na przystankach zlokalizowanych na wiadukcie w Alejach Jerozolimskich nad torami linii kolejowej WKD, na przystankach w zespole przystankowym pn. „Śmigłowca” zlokalizowanych przy Alejach Jerozolimskich oraz na przystanku w zespole przystankowym pn. „CH Reduta” zlokalizowanym przy ul. Kołomyjskiej (przystanek krańcowy – dotyczy linii 158).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednocześnie w piśmie skierowanym do Michała Panfila, prezesa WKD, Podkowa i Michałowice wskazują, że „nie planuje się wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej ani na odcinku Podkowa Leśna/Komorów/Michałowice – WKD Warszawa Śródmieście, ani na wyłączonym z ruchu odcinku WKD Warszawa Reduta Ordona/WKD Warszawa Al. Jerozolimskie – WKD Warszawa Śródmieście”

Dlatego burmistrz Podkowy i wójt Michałowic zaznaczyli, że oczekują od wukadki stworzenia komunikacji zastępczej dla mieszkańców swoich gmin, gdyż ci nie mają możliwości korzystania np. z Kolei Mazowieckich.

Owa komunikacja autobusowa miałaby w zamyśle apelujących przebiegać w osi podłużnej: z Podkowy do Warszawy Śródmieście i z Komorowa, Reguł, Michałowic, Opaczy tamże; oraz osi poprzecznej: Podkowa – PKP Brwinów, WKD Komorów – PKP Pruszków; Pęcice Małe – Pęcice – Reguły – PKP Ursus; Michałowice Wieś – Michałowice – PKP Ursus; WKD Komorów – P&R al. Krakowska przez Pęcice Małe i Sokołów.

Kolejny postulat dotyczy zwiększenia częstotliwości kursów WKD na skróconym odcinku w godzinach szczytu, a jeszcze następny zorganizowania przed 1 września wielostronnego spotkania drogowców, samorządowców i przedstawicieli komunikacji, czyli wszystkich, którzy mogą mieć wpływ na zwiększenie liczby kursów linii ZTM o numerach 517 i 127 w skróconej relacji do WKD Jerozolimskie. Wreszcie ostatni postulat dotyczy utworzenia buspasa między WKD Jerozolimskie a WKD Śródmieście.

Pełna treść pisma tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.