reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

08 2023

Podkowa i Michałowice apelują do WKD o lepszą komunikację zastępczą i nie tylko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: podkowalesna.plPodkowa i Michałowice apelują do WKD o lepszą komunikację zastępczą i nie tylko - Grodzisk News


Włodarze Podkowy Leśnej i Michałowic skierowali pisemny apel do prezesa Warszawskiej Kolei Dojazdowej w sprawie zorganizowania komunikacji zastępczej dla mieszkańców swoich gmin na czas ograniczeń w ruchu wukadek od 3 września. Uznają bowiem za niewystarczające rozwiązania zaproponowane przez WKD.


Jak podaje przewoźnik, po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona oraz Podkowa Leśna Główna – Warszawa Reduta Ordona. Aby dojechać do centrum Warszawy zostaną zorganizowane punkty przesiadkowe na przystankach Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Reduta Ordona. Podróżni przesiądą się do pociągów Kolei Mazowieckich lub środków transportu publicznego uruchamianego przez Warszawski Transport Publiczny. Autobusy WTP będą zatrzymywać się na przystankach zlokalizowanych na wiadukcie w Alejach Jerozolimskich nad torami linii kolejowej WKD, na przystankach w zespole przystankowym pn. „Śmigłowca” zlokalizowanych przy Alejach Jerozolimskich oraz na przystanku w zespole przystankowym pn. „CH Reduta” zlokalizowanym przy ul. Kołomyjskiej (przystanek krańcowy – dotyczy linii 158).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednocześnie w piśmie skierowanym do Michała Panfila, prezesa WKD, Podkowa i Michałowice wskazują, że „nie planuje się wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej ani na odcinku Podkowa Leśna/Komorów/Michałowice – WKD Warszawa Śródmieście, ani na wyłączonym z ruchu odcinku WKD Warszawa Reduta Ordona/WKD Warszawa Al. Jerozolimskie – WKD Warszawa Śródmieście”

Dlatego burmistrz Podkowy i wójt Michałowic zaznaczyli, że oczekują od wukadki stworzenia komunikacji zastępczej dla mieszkańców swoich gmin, gdyż ci nie mają możliwości korzystania np. z Kolei Mazowieckich.

Owa komunikacja autobusowa miałaby w zamyśle apelujących przebiegać w osi podłużnej: z Podkowy do Warszawy Śródmieście i z Komorowa, Reguł, Michałowic, Opaczy tamże; oraz osi poprzecznej: Podkowa – PKP Brwinów, WKD Komorów – PKP Pruszków; Pęcice Małe – Pęcice – Reguły – PKP Ursus; Michałowice Wieś – Michałowice – PKP Ursus; WKD Komorów – P&R al. Krakowska przez Pęcice Małe i Sokołów.

Kolejny postulat dotyczy zwiększenia częstotliwości kursów WKD na skróconym odcinku w godzinach szczytu, a jeszcze następny zorganizowania przed 1 września wielostronnego spotkania drogowców, samorządowców i przedstawicieli komunikacji, czyli wszystkich, którzy mogą mieć wpływ na zwiększenie liczby kursów linii ZTM o numerach 517 i 127 w skróconej relacji do WKD Jerozolimskie. Wreszcie ostatni postulat dotyczy utworzenia buspasa między WKD Jerozolimskie a WKD Śródmieście.

Pełna treść pisma tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.