reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

01 2022

Pociągi SKM dojadą do Grodziska? „Będziemy o tym rozmawiać”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosPociągi SKM dojadą do Grodziska? „Będziemy o tym rozmawiać” - Grodzisk News


Od wielu lat mieszkańcy upominają się o to, aby pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej dojeżdżały do Grodziska. Teraz temat wrócił, gdy powiat grodziski dołączył do Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”.


Wraz z nowym rokiem, do grona członków Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa” dołączyło siedem nowych samorządów, w tym powiat grodziski i pruszkowski. Warto podkreślić, że jego członkami są już m.in. Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Milanówek, Baranów, Nadarzyn, czy Żabia Wola. Z racji tego, iż to kolejne zacieśnienie więzi ze stolicą i okolicznymi samorządami, wraca temat przedłużenia linii Szybkiej Kolei Miejskiej do Grodziska Mazowieckiego. Poruszany on jest od wielu lat, ale upadał z wielu powodów m.in. braków taborowych, czy odpowiedniej infrastruktury, ale też woli wszystkich samorządów, które musiałyby współfinansować takie połączenie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz temat wraca. – Postaram się do tego tematu wrócić, będziemy o tym rozmawiać na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”. Na ile wydłużenie linii SKM do Grodziska jest możliwe do zrealizowania, nie jestem w stanie powiedzieć, ale rozmowy na pewno będą, bo wielu mieszkańców mnie pyta o to, czy „eskaemka” będzie dojeżdżała do Grodziska. Uważam, że dojazd do Warszawy mamy znakomity, ale wtedy bylibyśmy jeszcze lepiej skomunikowani ze stolicą – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska, który jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dobra wiadomość! Pruszków zyskał autobus, my potrzebujemy SKM :)

Anonim
14-01-2022 18:11

już o tym słyszałem z 15 lat temu

Piotr
14-01-2022 20:57

Czas najwyższy aby do Powiatu Grodziskiego dotarły również linie autobusowe ZTM o numeracji 7xx.

Jacek
14-01-2022 22:01

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.