TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

01 2022

Pociągi SKM dojadą do Grodziska? „Będziemy o tym rozmawiać”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosPociągi SKM dojadą do Grodziska? „Będziemy o tym rozmawiać” - Grodzisk News


Od wielu lat mieszkańcy upominają się o to, aby pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej dojeżdżały do Grodziska. Teraz temat wrócił, gdy powiat grodziski dołączył do Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”.


Wraz z nowym rokiem, do grona członków Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa” dołączyło siedem nowych samorządów, w tym powiat grodziski i pruszkowski. Warto podkreślić, że jego członkami są już m.in. Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Milanówek, Baranów, Nadarzyn, czy Żabia Wola. Z racji tego, iż to kolejne zacieśnienie więzi ze stolicą i okolicznymi samorządami, wraca temat przedłużenia linii Szybkiej Kolei Miejskiej do Grodziska Mazowieckiego. Poruszany on jest od wielu lat, ale upadał z wielu powodów m.in. braków taborowych, czy odpowiedniej infrastruktury, ale też woli wszystkich samorządów, które musiałyby współfinansować takie połączenie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz temat wraca. – Postaram się do tego tematu wrócić, będziemy o tym rozmawiać na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”. Na ile wydłużenie linii SKM do Grodziska jest możliwe do zrealizowania, nie jestem w stanie powiedzieć, ale rozmowy na pewno będą, bo wielu mieszkańców mnie pyta o to, czy „eskaemka” będzie dojeżdżała do Grodziska. Uważam, że dojazd do Warszawy mamy znakomity, ale wtedy bylibyśmy jeszcze lepiej skomunikowani ze stolicą – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska, który jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Dobra wiadomość! Pruszków zyskał autobus, my potrzebujemy SKM :)
Anonim


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.