TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

11 2015

Plan inwestycyjny skromny, ale umiejętnie skrojony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W grudniu Podkowa Leśna uchwalać będzie budżet miasta na 2016 rok. Choć włodarze są w trakcie opracowywania jego koncepcji, to już wiadomo, że pieniędzy na inwestycje będzie mniej ze względu na konieczność spłaty wierzytelności wynikających z procesów sądowych w sprawie budowy szkoły. Burmistrz Artur Tusiński zapowiada jednak, że magistrat postara się ?wycisnąć? na inwestycje jak najwięcej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Choć rok 2016 jeszcze się nie zaczął już teraz podkowiańscy włodarze muszą myśleć o zabezpieczeniu pieniędzy na spłatę ewentualnych wierzytelności, chodzi o kwotę rzędu 2 mln zł. ? To pieniądze, które tak naprawdę oddajemy za darmo, a moglibyśmy przeznaczyć je na inwestycje. Dość powiedzieć, że gdyby nie to, mielibyśmy na różnego rodzaju zadania około 3 mln zł. A tak na przyszłoroczne wydatki inwestycyjne możemy zaplanować mniej więcej 900 tysięcy ? wyjaśnia burmistrz Tusiński.

Gospodarz Podkowy podkreśla jednocześnie, że dysponując ograniczonymi środkami. Miasto zamierza umiejętnie skroić plan inwestycji. Co to oznacza w praktyce? ? Chcemy skoncentrować się na zadaniach, na które będziemy mogli uzyskać jak największe dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Jednocześnie będziemy się starać jak najmniej pieniędzy oddać z tytułu procesów za szkołę. Chcę, abyśmy jak najszybciej wyszli na prostą ? deklaruje Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.