TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

06

05 2021

Płacili za zakupy przywłaszczoną kartą


Grodzisk News


foto: KPP OstródaPłacili za zakupy przywłaszczoną kartą - Grodzisk News


Zarzuty przywłaszczenia karty płatniczej oraz kilku kradzieży z włamaniem postawili policjanci dwu mężczyznom, którzy ową kartę znaleźli na parkingu. Obaj przyznali się do winy.


Zaczęło się od zgłoszenia  utraty pieniędzy z zagubionej karty płatniczej. Policjanci zaczęli dochodzenie w tej sprawie, a działania operacyjne pozwoliły wkrótce wytypować osoby mogące mieć związek z przestępstwem.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

54-latek oraz jego 29-letni syn zostali zatrzymani w swoim domu w jednej z podgrodziskich miejscowości. Obaj trafili do aresztu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili szczegóły działania zatrzymanych.

– Policjanci potwierdzili, że obaj zatrzymani przywłaszczyli sobie znalezioną na parkingu kartę płatniczą. Następnie w dwóch placówkach handlowych dokonali nią nieautoryzowanych transakcji zbliżeniowych. W dwóch kolejnych sklepach próbowali także zapłacić za swoje zakupy przywłaszczoną kartą, która była już zablokowana – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Ojcu i synowi postawiono zarzuty wspólnego przywłaszczenia karty, dokonania dwóch kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz trzykrotnego usiłowania kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do winny i dobrowolnie poddali się karom grzywny.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.