TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

02 2022

Parking przy hali za ponad 3 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plParking przy hali za ponad 3 mln zł - Grodzisk News


Grodziscy urzędnicy wybrali wykonawcę parkingu, który ma powstać przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej. Inwestycja będzie kosztowała ponad 3 mln zł.


Magistrat zamierzał przeznaczyć na tel cel 2,2 mln zł. Niestety oferty, które napłynęły do urzędu były zdecydowanie wyższe. Zgłosiły się cztery firmy. Najniższą ofertę złożyła firma DELTA z Warszawy, która zażyczyła sobie niecałe 3,2 mln zł. Nieznacznie wyższa była propozycja firmy Skanska, która zaproponowała 3,22 mln zł. Dwie kolejne opiewały na 3,35 mln zł i prawie 3,6 mln zł. Jednak mimo wyższych cen burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński zapowiedział wybranie jednej z ofert – Zdecydowaliśmy, że zaakceptujemy jedną ze złożonych ofert. Na razie je analizujemy, są one wyższe niż zakładaliśmy, ale nie na tyle żebyśmy nie mogli zaakceptować którejś z nich – mówił nam w połowie stycznia burmistrz Benedykciński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś już wiadomo, kto wybuduje parking przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej. Urzędnicy wybrali propozycję firmy DELTA z Warszawy, która zaproponowała blisko 3,2 mln zł.

Zgodnie z zamówieniem parking ma powstać po południowo-wschodniej stronie i ma mieć 102 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo ma też powstać parking dla pracowników od strony północnej przy drodze pożarowej (25 miejsc), a także parking dla autobusów bezpośredni przy pasie drogowym ulicy Dalekiej oraz place manewrowe w strefie dojazdu technicznego i dojazdu do części gastronomicznej obiektu.

Wokół obiektu mają się pojawić również chodniki, a także szachy terenowe. Droga dojazdowa na parking ma mieć nawierzchnię asfaltową, natomiast sam parking z kostki brukowej. Inwestycja będzie się wiązała z rozbiórką istniejących na tym terenie budynków.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 19 sierpnia 2022 r.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Delta a nie Wig-dar ?! Jestem zawiedziony.....
Oskar


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.