reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

01 2023

Ostatnie dni zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Twój pomysł czeka na realizację!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOstatnie dni zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Twój pomysł czeka na realizację! - Grodzisk News


Jeszcze tylko nieco ponad tydzień mieszkańcy Mazowsza mogą zgłaszać propozycje inwestycji do realizacji w przeszłorocznym budżecie obywatelskim. Do rozdysponowania będzie łącznie 25 mln zł.


BOM to szansa na realizację projektów bezpośrednio wpływających na nasze otoczenie. Można ubiegać się o wsparcie w wysokości do 1 mln zł na zadania o charakterze inwestycyjnym, tzw. twarde projekty. To np. nowe karetki, ścieżki pieszo-rowerowe czy boiska i siłownie. Budowa nowych obiektów może być zrealizowana na nieruchomościach należących do województwa mazowieckiego lub jego jednostek organizacyjnych czy spółek.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgłosić można także zadania o charakterze nieinwestycyjnym, czyli tzw. projekty miękkie. Są to np. zajęcia dla dzieci i dorosłych,, warsztaty dla seniorów, wydarzenia promujące zdrowy tryb życia, festiwale kulturalne czy koncerty. Na tego typu projekty dofinansowanie można otrzymać do 200 tys. zł.

– Przed nami ostatnie dni naboru projektów w ramach 4. edycji BOM. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoimi pomysłami, które dzięki BOM mogą zostać zrealizowane. Różnorodność zgłaszanych projektów i tematów jest bardzo duża, to m.in. kultura, turystyka, edukacja czy profilaktyka zdrowia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne propozycje – mówi Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim.

O tym, które projekty ostatecznie zostaną zrealizowane, zdecydują mieszkańcy województwa w głosowaniu, które odbędzie się od 12 maja do 7 czerwca 2023 r. W poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy województwa wybrali ok. 200 projektów.

Aby zgłosić projekt, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, opracować kosztorys oraz zebrać podpisy 50 mieszkańców województwa mazowieckiego. Projektodawcy mają na to czas do 13 stycznia. Szczegółowe informacje można znaleźć w informatorze Budżetu Obywatelskiego Mazowsza oraz na stronie bom.mazovia.pl.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Tęczowe gumofilce
ziemniaki grodziskie - z zewnątrz zielone w środku czerwone


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.