reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

04 2024

Grodzisk startuje z budżetem obywatelskim. Mieszkańcy mają głos


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGrodzisk startuje z budżetem obywatelskim. Mieszkańcy mają głos - Grodzisk News


Tuż po świętach wielkanocnych rozpocznie się nabór propozycji do pierwszej historii Grodziska odsłony budżetu obywatelskiego. W tym roku na inwestycje zgłoszone przez mieszkańców gmina wyda 500 tys. zł.


Rada miejska przyjęła stosowną uchwalę określająca zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Grodzisku, który przeprowadzony zostanie w kilku etapach. Najpierw kampania informacyjna dla mieszkańców, następnie ruszy nabór propozycji inwestycji do realizacji w 2024 roku. Będą mogli je składać wszyscy grodziszczanie za pomocą specjalnych formularzy wypełnionych odręcznie lub elektronicznie na stanowisku w urzędzie miasta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przyjmowanie wniosków rozpocznie się od 2 kwietnia 2024 r. Swoje pomysły będzie można zgłaszać poprzez specjalną platformę internetową lub osobiście w biurze podawczym na sali obsługi mieszkańca urzędu miejskiego – potwierdził dziś grodziski magistrat na swoim Facebooku.

Zgodnie z założeniami premierowej edycji budżetu partycypacyjnego w ręce mieszkańców Grodzisk odda pół miliona złotych, przy czym maksymalna kwota na realizację pojedynczej inwestycji w budżecie nie może przekroczyć stu tysięcy.

Swoje pomysły będzie można zgłaszać poprzez specjalną platformę internetową lub osobiście w biurze podawczym na sali obsługi mieszkańca Urzędu Miejskiego przy ul. T. Kościuszki 12A, 05-285 Grodzisk Mazowiecki.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.