reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

02

10 2023

Odpowiedzą za przywłaszczenie kart i wielokrotne włamania na konto bankowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Odpowiedzą za przywłaszczenie kart i wielokrotne włamania na konto bankowe - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o przywłaszczenie  dwóch kart płatniczych oraz wielokrotne włamania na cudze konto bankowe w celu dokonania płatności za zakupy. Oboje zostali zatrzymani w Warszawie.


Para wpadła w ręce funkcjonariuszy dzięki wcześniejszej pracy operacyjnej policjantów, po tym jak otrzymali od mieszkańca zgłoszenie o kradzieży dwóch kart bankowych i wypłacie za ich pomocą pieniędzy z konta pokrzywdzonego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze przeanalizowali płatności dokonane już po przywłaszczeniu karty i w ten sposób natrafili na ślad podejrzanych. Ustalono, że kartami płacono w różnych sklepach i na stacjach paliw zarówno w naszym powiecie, jak i w miejscowościach po sąsiedzku. Wkrótce wytypowano 49–latka i 38–latkę.

–Policjanci szybko ustalili adres w Warszawie, gdzie mogły przebywać podejrzane osoby i pojechali je tam zatrzymać. W mieszkaniu zastali 49–latka i 38–latkę. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze znaleźli opakowanie z suszem roślinnym, które zostało zabezpieczone – poinformowała grodziska policja.

–Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych ustalono, że zatrzymane osoby wspólnie przywłaszczyły sobie dwie znalezione w Grodzisku Maz. karty bankomatowe i wielokrotnie użyły ich do płatności za zakupy w różnych miejscach. W kilku przypadkach transakcje nie powiodły się – dodała.

Oboje podejrzani przyznali się do przestępstwa. A zarzuty dotyczą przywłaszczenia znalezionych rzeczy oraz 20-krotnego włamania lub usiłowania włamania na konto bankowe. Swój tłumaczyli chciwością. Teraz grozi im pięć lat więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.