reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

10 2023

Odpowiedzą za przywłaszczenie kart i wielokrotne włamania na konto bankowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Odpowiedzą za przywłaszczenie kart i wielokrotne włamania na konto bankowe - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o przywłaszczenie  dwóch kart płatniczych oraz wielokrotne włamania na cudze konto bankowe w celu dokonania płatności za zakupy. Oboje zostali zatrzymani w Warszawie.


Para wpadła w ręce funkcjonariuszy dzięki wcześniejszej pracy operacyjnej policjantów, po tym jak otrzymali od mieszkańca zgłoszenie o kradzieży dwóch kart bankowych i wypłacie za ich pomocą pieniędzy z konta pokrzywdzonego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze przeanalizowali płatności dokonane już po przywłaszczeniu karty i w ten sposób natrafili na ślad podejrzanych. Ustalono, że kartami płacono w różnych sklepach i na stacjach paliw zarówno w naszym powiecie, jak i w miejscowościach po sąsiedzku. Wkrótce wytypowano 49–latka i 38–latkę.

–Policjanci szybko ustalili adres w Warszawie, gdzie mogły przebywać podejrzane osoby i pojechali je tam zatrzymać. W mieszkaniu zastali 49–latka i 38–latkę. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze znaleźli opakowanie z suszem roślinnym, które zostało zabezpieczone – poinformowała grodziska policja.

–Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych ustalono, że zatrzymane osoby wspólnie przywłaszczyły sobie dwie znalezione w Grodzisku Maz. karty bankomatowe i wielokrotnie użyły ich do płatności za zakupy w różnych miejscach. W kilku przypadkach transakcje nie powiodły się – dodała.

Oboje podejrzani przyznali się do przestępstwa. A zarzuty dotyczą przywłaszczenia znalezionych rzeczy oraz 20-krotnego włamania lub usiłowania włamania na konto bankowe. Swój tłumaczyli chciwością. Teraz grozi im pięć lat więzienia.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.