reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

11 2023

Odpowie za usiłowanie rozboju na 13-letniej dziewczynce i recydywę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Odpowie za usiłowanie rozboju na 13-letniej dziewczynce i recydywę - Grodzisk News


Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali mężczyznę za usiłowanie rozboju na 13-latce. Podejrzany zajechał dziewczynce drogę i zażądał od niej oddania pieniędzy. Dziecku na szczęcie udało się uciec.


Nad sprawą pracowali policjanci z posterunku w Podkowie Leśnej, bowiem o tam doszło do zdarzenia. Z informacji, które policjantom przekazali rodzice dziewczynki, wynikało, że nieznany mężczyzna zaatakował 13-latkę na ulicy: sprawca na skuterze zatrzymał się przed dziewczynką i zażądał od niej pieniędzy, groził jej użyciem przemocy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Na szczęście pokrzywdzona zareagowała ucieczką i do niebezpieczeństwa nie doszło. Zebrane przez funkcjonariuszy materiały natychmiast trafiły do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia potrzebne było przesłuchanie małoletniej, które zostało wykonane kilka dni później przez sąd. Po potwierdzeniu dokonanego przestępstwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu jego sprawcy. Podkowiańscy policjanci na podstawie wcześniejszych działań operacyjnych bardzo szybko wytypowali podejrzanego mężczyznę – dodaje.

45-latek wkrótce został zatrzymany i przewieziony do prokuratury. Tam postawiono mu zarzut usiłowania rozboju. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Ponadto ustalono, że kilka dni wcześniej 45-latek kierował motorowerem po wpływem alkoholu i mimo obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów.

Odpowie także za dwa takie przestępstwa drogowe.

– Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 45-latka na 3 miesiące. Za usiłowanie rozboju popełnione w warunkach recydywy mężczyzna może teraz spędzić za kratkami nawet ponad 22 lata – podała grodziska policja.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

co za śmieć, mam nadzieję że posiedzi długo.

Adam
28-11-2023 09:13

Za jaja i na latarnie

Zyzio
28-11-2023 16:13
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.