TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

03 2021

Od poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu - Grodzisk News


Od 15 do 28 marca w województwie mazowieckim obowiązywać będą większe obostrzenia. W związku ze wzrostem liczby zachorowań. Restrykcjami objęte będzie również województwo lubuskie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Obostrzenia od 15 marca będą analogiczne do tych, które obowiązują już w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Polegać mają zatem na wprowadzeniu nauczania hybrydowego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej; zamknięte zostaną hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych i noclegów na potrzeby służbowe. Sklepy w galeriach handlowych ponownie będą zamknięte, prócz drogerii oraz sklepów spożywczych, w których zakupy zrobimy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie sztuki oraz kasyna; jak również baseny sauny, solaria i obiekty sportowe. Rządowe obostrzenia na Mazowszu oznaczają automatyczne przedłużenie „wewnętrznego lockdownu” w Grodzisku. – Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika powyżej 30% – powiedział dziś minister Adam Niedzielski.

– Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. Infrastruktura dedykowana walce z COVID-19 jest zajęta w blisko 70%. Niestety mamy cały czas do czynienia zarówno ze wzrostem obłożenia łózek standardowych, jak i respiratorowych. – dodał.

W tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy, albo diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania na COVID-19. Te 150 tys. oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia. Sytuacja w skali całego kraju jest trudna, ale również zróżnicowana, jeśli chodzi o regiony. W skali całego kraju średnia zachorowań na 100 tys. mieszkańców kształtuje się na poziomie 37 średnio w ciągu ostatnich 7 dni – wyliczył szef resortu zdrowia.

W rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył także wprowadzenia lockdownu dla całego kraju, jeśli tendencja się utrzyma.

W rozporządzeniu, które zacznie obowiązywać 15 marca zapisanę będą również odstępstwa od obowiązku noszenia maseczek. Zwolnieni z tego będą osoby posiadające zaświadczenie lekarskie obejmujące katalog schorzeń wymienionych w rozporządzeniu.

Od poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Brawo!!! Wincyj zamknięć!!! Wszystko pozamykać, niech nie będzie niczego!!! Jedyne co potrafią robić to zamykać i paraliżować służbę zdrowia. Zgonów najwięcej od czasów II wojny światowej (nie, nie przed wiarusa, ale przez nieleczone inne choroby), a oni sklepy, boiska i baseny zamykają. Lepiej by szpitale dla normalnych pacjentów otworzyli, bo to jakaś masakra jest. Ostatnio w przychodni znajoma dostała ochrzan, że z chorym dzieckiem przyszła. Nosz kur...!

Paw
11-03-2021 16:11

Pewnie byla w przychodni Optima

Jason
11-03-2021 16:16

cieszmy się, że nie wpadli na pomysł, aby podskakiwać co drugi krok, żeby strząchnąć wirusa...... żenada, brak jakiegokolwiek pomysłu i konsekwencji.....

stasiek
11-03-2021 21:59

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.