TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

03 2021

Od poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu - Grodzisk News


Od 15 do 28 marca w województwie mazowieckim obowiązywać będą większe obostrzenia. W związku ze wzrostem liczby zachorowań. Restrykcjami objęte będzie również województwo lubuskie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Obostrzenia od 15 marca będą analogiczne do tych, które obowiązują już w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Polegać mają zatem na wprowadzeniu nauczania hybrydowego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej; zamknięte zostaną hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych i noclegów na potrzeby służbowe. Sklepy w galeriach handlowych ponownie będą zamknięte, prócz drogerii oraz sklepów spożywczych, w których zakupy zrobimy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie sztuki oraz kasyna; jak również baseny sauny, solaria i obiekty sportowe. Rządowe obostrzenia na Mazowszu oznaczają automatyczne przedłużenie „wewnętrznego lockdownu” w Grodzisku. – Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika powyżej 30% – powiedział dziś minister Adam Niedzielski.

– Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. Infrastruktura dedykowana walce z COVID-19 jest zajęta w blisko 70%. Niestety mamy cały czas do czynienia zarówno ze wzrostem obłożenia łózek standardowych, jak i respiratorowych. – dodał.

W tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy, albo diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania na COVID-19. Te 150 tys. oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia. Sytuacja w skali całego kraju jest trudna, ale również zróżnicowana, jeśli chodzi o regiony. W skali całego kraju średnia zachorowań na 100 tys. mieszkańców kształtuje się na poziomie 37 średnio w ciągu ostatnich 7 dni – wyliczył szef resortu zdrowia.

W rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył także wprowadzenia lockdownu dla całego kraju, jeśli tendencja się utrzyma.

W rozporządzeniu, które zacznie obowiązywać 15 marca zapisanę będą również odstępstwa od obowiązku noszenia maseczek. Zwolnieni z tego będą osoby posiadające zaświadczenie lekarskie obejmujące katalog schorzeń wymienionych w rozporządzeniu.

Od poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Brawo!!! Wincyj zamknięć!!! Wszystko pozamykać, niech nie będzie niczego!!! Jedyne co potrafią robić to zamykać i paraliżować służbę zdrowia. Zgonów najwięcej od czasów II wojny światowej (nie, nie przed wiarusa, ale przez nieleczone inne choroby), a oni sklepy, boiska i baseny zamykają. Lepiej by szpitale dla normalnych pacjentów otworzyli, bo to jakaś masakra jest. Ostatnio w przychodni znajoma dostała ochrzan, że z chorym dzieckiem przyszła. Nosz kur...!

Paw
11-03-2021 16:11

Pewnie byla w przychodni Optima

Jason
11-03-2021 16:16

no taka jest służba zdrowia w Polsce, działa tylko prywatnie, oni zapomnieli,że ich praca to SŁUŻBA!!!!!! mają posadki i ciepłe gabineciki, po godzinach prywatnie!!!!! i kasa jest!

Grzegorz
12-03-2021 00:45

cieszmy się, że nie wpadli na pomysł, aby podskakiwać co drugi krok, żeby strząchnąć wirusa...... żenada, brak jakiegokolwiek pomysłu i konsekwencji.....

stasiek
11-03-2021 21:59

wszystko zamknąć, szczepić staruszków to będą pracować na to wszystko niedługo i wnuki wychowywać, bo ich rodzice się przekręcą. Czemu Burmistrz kościołów nie zamyka tylko basen i kino? Kto jest najbardziej zagrożoną grupą, bo wydaje się że 60+ czyli kościuszkowcy

ryszarda
11-03-2021 22:46

bo staruszkowie w Grodzisku to wyborcy

Emil
12-03-2021 00:47

Te ich testy niczego nie wskazują, wystarczy że w przeszłości miałeś grypę to możesz mieć ten odczyn i to niekoniecznie czyli (LIPA ) Ile jeszcze bendą robić z nas durnych niemyślących idiotów !!! Sam producent testów mówi że te testy nic nie wskazują, to poco je robić? Chyba że dla oszustwa !!! Ludzie obudźcie się? Jeńcom mówili też że idą pod prysznic !!!

Zbychu
12-03-2021 19:46

Obecnie wyraźnie widać, że lockdown kompletnie nic nie daje. Weźmy przykład Florydy i Kalifornii - stany podobne, liczba zakażeń i zgonów podobna, ale jest różnica - jeden zamknięty, drugi otwarty. Taka sama sytuacja z Dakotą Północną i Południową. Ale zgodnie z zaleceniami: siedź w domu, a jak koniecznie musisz wyjść to noś maskę (nie żeby chroniła, bo nie chroni, ale żeby czas nie zapomnieć, że jest pandemia, bo jeszcze ktoś się zbyt dobrze poczuje), dezynfekuj ręce - na pewno Ci pomoże (zniszczyć skórę na dłoniach) i innym (zapach wódy gdy wchodzisz do szkoły, urzędu czy przedszkola - bezcenne). No i trzymaj dystans, bo przecież rząd cały czas podkreśla, że aby się zarazić trzeba z kimś przebywać w bliskim kontakcie przez 15 minut - czyli całowanie się z obcymi tylko 14 minut i ani minuty więcej. Dla bezpieczeństwa, jakby zegarek stanął to lepiej i 13 minut.

Hansik
12-03-2021 19:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.