TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

03 2021

Od poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu - Grodzisk News


Od 15 do 28 marca w województwie mazowieckim obowiązywać będą większe obostrzenia. W związku ze wzrostem liczby zachorowań. Restrykcjami objęte będzie również województwo lubuskie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Obostrzenia od 15 marca będą analogiczne do tych, które obowiązują już w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Polegać mają zatem na wprowadzeniu nauczania hybrydowego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej; zamknięte zostaną hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych i noclegów na potrzeby służbowe. Sklepy w galeriach handlowych ponownie będą zamknięte, prócz drogerii oraz sklepów spożywczych, w których zakupy zrobimy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie sztuki oraz kasyna; jak również baseny sauny, solaria i obiekty sportowe. Rządowe obostrzenia na Mazowszu oznaczają automatyczne przedłużenie „wewnętrznego lockdownu” w Grodzisku. – Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika powyżej 30% – powiedział dziś minister Adam Niedzielski.

– Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. Infrastruktura dedykowana walce z COVID-19 jest zajęta w blisko 70%. Niestety mamy cały czas do czynienia zarówno ze wzrostem obłożenia łózek standardowych, jak i respiratorowych. – dodał.

W tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy, albo diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania na COVID-19. Te 150 tys. oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia. Sytuacja w skali całego kraju jest trudna, ale również zróżnicowana, jeśli chodzi o regiony. W skali całego kraju średnia zachorowań na 100 tys. mieszkańców kształtuje się na poziomie 37 średnio w ciągu ostatnich 7 dni – wyliczył szef resortu zdrowia.

W rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył także wprowadzenia lockdownu dla całego kraju, jeśli tendencja się utrzyma.

W rozporządzeniu, które zacznie obowiązywać 15 marca zapisanę będą również odstępstwa od obowiązku noszenia maseczek. Zwolnieni z tego będą osoby posiadające zaświadczenie lekarskie obejmujące katalog schorzeń wymienionych w rozporządzeniu.

Od poniedziałku nowe obostrzenia na Mazowszu - Grodzisk News








Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Brawo!!! Wincyj zamknięć!!! Wszystko pozamykać, niech nie będzie niczego!!! Jedyne co potrafią robić to zamykać i paraliżować służbę zdrowia. Zgonów najwięcej od czasów II wojny światowej (nie, nie przed wiarusa, ale przez nieleczone inne choroby), a oni sklepy, boiska i baseny zamykają. Lepiej by szpitale dla normalnych pacjentów otworzyli, bo to jakaś masakra jest. Ostatnio w przychodni znajoma dostała ochrzan, że z chorym dzieckiem przyszła. Nosz kur...!
Paw


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis





reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.