TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

11 2022

Mieszkaniec Grodziska oszukany na 20 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMieszkaniec Grodziska oszukany na 20 tys. zł - Grodzisk News


Najczęściej ofiarami oszustów padają osoby starsze, podając się m.in. za krewnych czy policjantów. Wczoraj w ten sposób oszukany został 66-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego, który stracił 20 tys. zł.


Oszuści nie mają skrupułów i żerują na łatwowierności oraz dobroduszności osób starszych. Często np. udają policjantów, którzy mają rozpracowywać groźną grupę przestępczą i proszą seniorów o pomoc. Przestępcy swoje ofiary przekonują, że dzięki ich pomocy uda się zatrzymać groźnych typów, którzy... wyłudzają pieniądze od seniorów. „Pomoc” ma wyglądać w ten sposób, że osoba starsza ma zostawić pieniądze we wskazanym miejscu, a gdy te zostaną im przekazane, kontakt się urywa. Niestety dopiero wtedy senior dowiaduje się, że został oszukany i okradziony.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podobnie to wyglądało wczoraj (16 listopada) kiedy oszukany został 66-latek z Grodziska. – Dzwoniąca do niego osoba podała się za funkcjonariusza Policji i poinformowała o akcji wobec pracownicy banku, która ma działać w grupie przestępczej, okradającej konta bankowe. Pomoc mężczyzny miała polegać na pozostawieniu pieniędzy w wyznaczonym miejscu. Niestety, pokrzywdzony uwierzył w te informacje i stracił w ten sposób 20 tysięcy złotych. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

UWAGA
Funkcjonariusze apelują o nieprzekazywanie pieniędzy osobom nieznajomym. Policja nigdy nie prosi o nie obywateli. Nie dzwoni też nigdy z informacją o prowadzonej akcji. Jeżeli czujemy, że osoba, z którą rozmawiamy jest oszustem należy natychmiast skontaktować się z policją i przekazać niezbędne informacje w najbliższej jednostce policji lub dzwoniąc pod numer 112. Należy wtedy rozłączyć rozmowę z osobą dzwoniącą lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.