TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

01 2022

Komedia teatralna ze Zbrojewiczem i Pakosińską w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatoraKomedia teatralna ze Zbrojewiczem i Pakosińską w Grodzisku - Grodzisk News


Pierwszy kwartał na grodziskiej scenie upłynie pod znakiem komedii teatralnych. W styczniu sztuka pt. „Żona do adopcji”, w lutym „La Bombe” – o których pisaliśmy już wcześniej – a w w marcu obejrzymy spektakl „Małżeński Rajd Dakar”. W rolach głównych Mirosław Zbrojewicz i Katarzyna Pakosińska.


Komedia Małżeński Rajd Dakar to spektakl Sigitasa Parulskisa (autora przebojowej Kobiety Pierwotnej). Tym razem twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi. A robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru. Małżeński Rajd Dakar to wypełniona genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zaufaniu, zniechęceniu i innych emocjach, które towarzyszą każdej parze w codziennym życiu. Przedstawiona jednak z przymrużeniem oka i w niecodziennej scenerii.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy – i jak typowe małżeństwo mają swoje problemy: z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Jest w nich tyle przeciwieństw, ile ziaren piasku na pustyni. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa, że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że nigdy nie słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły – czytamy w opisie fabuły spektaklu.

I dalej: – Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc. Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do próby zabójstwa współmałżonka – prawdziwa burza piaskowa. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają gromadzić się na upalnym, bezchmurnym niebie…

Spektakl odbędzie się w wigilię Dnia Kobiet 7 marca o godz. 19.30 w sali widowiskowej centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Bilety do kupienia na stronie CK.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

jej tylko nie pakosińska

Ewa
08-01-2022 18:31

To może ty? Dałabyś radę! Próbuj!

;)
08-01-2022 19:39
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.