TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

06 2022

Kierowca z dwoma promilami przewoził dzieci


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaKierowca z dwoma promilami przewoził dzieci - Grodzisk News


W ciągu czterech ostatnich dni policjanci z grodzkiej komendy zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich – 42-latek – prowadził samochód, mając prawie dwa promile, a co więcej przewoził w nim dwoje dzieci w wieku 6 i 13 lat.


Policja poinformowała również, że mężczyzna miał jeszcze przez dwa lata zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Skierniewicach. – Kierowca po wytrzeźwieniu odpowie karnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci skierują również wniosek do sądu o sprawdzenie sytuacji opiekuńczej dzieci, które były jego pasażerami – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dwóch innych kierowców z promilami spowodowało kolizje, a dwaj kolejni chcieli przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstąpienie od czynności wobec nich. – Dwóch z nich spowodowało kolizje drogowe. Kolejnych dwóch próbowało ukryć swoją winę, proponując policjantom pieniądze za odstąpienie od czynności prawnych. Przez takie zachowanie narazili się na odpowiedzialność za dwa oddzielne przestępstwa – podkreśla rzeczniczka grodziskiej policji

Policjanci po raz kolejny przy tej okazji apelują do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Do ilu tragedii musi doiść żeby ludzie zaczeli myśleć.

Rafał
30-06-2022 19:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.