TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

06 2021

Kiedy szkoła muzyczna na pl. Zygmunta Starego?


Grodzisk News


foto: GrodziskNews/ArchiwumKiedy szkoła muzyczna na pl. Zygmunta Starego? - Grodzisk News


Wracamy do tematu budowy szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim. Placówka publiczna ma stanąć w przyszłości przy pl. Zygmunta Starego, w miejscu wyburzonych kamienic. Po opóźnieniach związanych z wiadomą sytuacją sprawa ruszyła do przodu. Grodzisku w ciągu kilku tygodni ma ogłosić przetarg na projekt szkoły.


Budowa szkoły muzycznej jest praktycznie pewna od 2017 roku, kiedy to włodarze zapowiedzieli inwestycję. Ponadto w ramach przedsięwzięcia ma się tam znaleźć parking podziemny.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Oceniam, ze do końca tej (czyli poprzedniej – przyp. red.) kadencji powinniśmy zdążyć z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Na początku kolejnej kadencji (czyli bieżącej – red.) możliwe byłoby ogłoszenie przetargu na budowę obiektu – mówił nam jeszcze w 2017 roku burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Dziś już wiemy, że wszystko się przesunęło – raz ze względu na inne duże inwestycje w gminie, a po drugie plany i terminy pokrzyżowała epidemia. Obecnie jednak wydaje się, że sprawa szkoły muzycznej ruszyła z miejsca.

– Konkurs na koncepcję architektoniczną mamy już rozstrzygnięty. Myślę, że w ciągu miesiąca powinniśmy być gotowi na ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu budowlanego szkoły – mówi nam Grzegorz Benedykciński. – Czas opracowania samego projektu należy szacować już na około rok od momentu podpisania umowy – dodaje.

Można zatem przewidywać, że projekt budowy szkoły będzie gotowy nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.