reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

06 2021

Kiedy szkoła muzyczna na pl. Zygmunta Starego?


Grodzisk News


foto: GrodziskNews/ArchiwumKiedy szkoła muzyczna na pl. Zygmunta Starego? - Grodzisk News


Wracamy do tematu budowy szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim. Placówka publiczna ma stanąć w przyszłości przy pl. Zygmunta Starego, w miejscu wyburzonych kamienic. Po opóźnieniach związanych z wiadomą sytuacją sprawa ruszyła do przodu. Grodzisku w ciągu kilku tygodni ma ogłosić przetarg na projekt szkoły.


reklama Grodzisk mazowiecki

Budowa szkoły muzycznej jest praktycznie pewna od 2017 roku, kiedy to włodarze zapowiedzieli inwestycję. Ponadto w ramach przedsięwzięcia ma się tam znaleźć parking podziemny.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Oceniam, ze do końca tej (czyli poprzedniej – przyp. red.) kadencji powinniśmy zdążyć z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Na początku kolejnej kadencji (czyli bieżącej – red.) możliwe byłoby ogłoszenie przetargu na budowę obiektu – mówił nam jeszcze w 2017 roku burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Dziś już wiemy, że wszystko się przesunęło – raz ze względu na inne duże inwestycje w gminie, a po drugie plany i terminy pokrzyżowała epidemia. Obecnie jednak wydaje się, że sprawa szkoły muzycznej ruszyła z miejsca.

– Konkurs na koncepcję architektoniczną mamy już rozstrzygnięty. Myślę, że w ciągu miesiąca powinniśmy być gotowi na ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu budowlanego szkoły – mówi nam Grzegorz Benedykciński. – Czas opracowania samego projektu należy szacować już na około rok od momentu podpisania umowy – dodaje.

Można zatem przewidywać, że projekt budowy szkoły będzie gotowy nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.