TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

03 2024

Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiJest przetarg na przebudowę skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy - Grodzisk News


Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie szuka firmy, która przebuduje skrzyżowanie drogę 719 wraz ze skrzyżowaniem z ul. Brwinowską w Milanówku.


O tym, że to ważne skrzyżowanie zostanie przebudowane informowaliśmy w pierwszej połowie lutego, gdy Sejmik Województwa Mazowieckiego wpisał do tegorocznego budżetu 4,6 mln zł na tę inwestycję.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niedługo potem zostało ogłoszone postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę zadania. Zamówienie zakłada rozbudowę drogi wojewódzkiej 719 na prawie 400-metrowym odcinku wraz z przebudową skrzyżowania tej trasy z ul. Brwinowską w Milanówku. Roboty budowlane obejmą przebudowę jezdni, budowę fragmentu ścieżki rowerowej i chodnika, budowę sieci oświetlenia ulicznego, budowę sieci elektroenergetycznej sygnalizacji świetlnej, budowę kanału technologicznego, przebudowę istniejących urządzeń odwadniających (przebudowę i likwidację rowów, otwartych, likwidację istniejącego przepustu, budowę kanalizacji deszczowo drenażowej i wylotów) w tym budowę sieci kanalizacji deszczowej) oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji inwestycji? Termin wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy - Grodzisk News
Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Postulaty mieszkancow dotyczace budowy ronda niestety kolejny raz nie zostaly uwzglednione.

Tello
27-03-2024 10:51

standardowo. władza nigdy nie słucha mieszkańców. uważa, że zawsze wie lepiej i nie będzie się nikogo o nic pytać. jedyne, do czego potrzebuje mieszkańców, to udział w wyborach, żeby dalej "urzędować".

Janek
27-03-2024 11:44

Bzdura z tym rondem w tym miejscu. Bardzo dobrze ze sygnalizacja.

Marek
27-03-2024 12:21

Raz, że rondo byłoby lepsze, dwa - powinien zostać od razu przebudowany odcinek ul. Brwinowskiej od skrzyżowania do granicy Milanówka z Brwinowem, bo jest w tragicznym stanie.

pistolet_prezesa
27-03-2024 21:58

Wystarczyło rondo zbudować tak samo jak przy KFC w Grodzisku. Płynny ruch a nie kolejne światła

Gosciu
28-03-2024 06:53

Gratulacje dla tych co to wymyślili często na tym odcinku drogi jest korek w godzinach szczytu, jak zrobią tam światła no to pięknie wszystko będzie stało od skrzyżowania Podkowa-Brwinów.

Adr
28-03-2024 12:05

To już lepiej jakby wstawili po jednym śpiącym policjancie z obu stron skrzyżowania na 719 i wszyscy by się tam jakoś powłączali do ruchu. Światła w tamtym miejscu to pomyłka . W odległości max 1 km dalej w obie strony są kolejne światła i kolejne .... świateł ci u nas dostatek. Na wybory nie idę bo lecę na Teneryfę .

Sąsiad Iwaszkiewicza
28-03-2024 20:58

Koncepcja dwóch pasów jest super. Ale sygnalizacja świetlna jest zbędna. Do Brwinowa zjeżdża tam mało aut - problem polegał na tym, że jak chociaż jedno chciało zjechać to tamował się cały ruch. Z tymi światłami zaraz zrobi się jak w Pruszkowie, gdzie stu metrów nie przejedzie się bez zatrzymania na źle zsynchronizowanych światłach. 4,6 mln złotych na to pójdzie, a nie będzie nawet żadnego czujnika, który wykryje czy jakieś auto stoi od strony Brwinowa, tylko w przypadkowych momentach światła się będą zmieniać, kierowcy na Królewskiej będą stać na czerwonym, a z Brwinowa będzie pusto, jak na przejściach na pieszych i innych skrzyżowaniach. Jak to ma tak wyglądać to lepiej już zbojkotować te inwestycje.

Mikołaj
29-03-2024 08:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.