TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

09 2023

Jechał na podwójnym gazie mimo dożywotniego zakazu. Miał 2,7 promila


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wsiadł za kierownicę mając wyraźnie przeszło dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Co więcej kierował autem, mimo że sąd nałożył na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.


Do zatrzymania doszło po godz. 17.00 na drodze w Baranowie. Już początek kontroli kierowcy volkswagena sugerowała policjantom, że 36-latek może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna jest wręcz pijany – miał w organizmie 2,7 promila.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pojazd został przekazany wskazanej osobie, a kierowca trafił do jaktorowskiego komisariatu. W tiku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd i prawomocny. Dodatkowo zaś jest poszukiwany w celu odbycia kary za wcześniejsze przestępstwo drogowe.

Teraz znów odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za taki sam czyn oraz w trakcie obowiązywania dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów; nie stosował się też do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień.

– Jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, mężczyzna został doprowadzony do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące – poinformowała grodziska policja.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.