reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

02 2024

Jazzowe brzmienia w Mediatece. Koncert już niebawem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euJazzowe brzmienia w Mediatece. Koncert już niebawem - Grodzisk News


Znakomity muzyk jazzowy Irek Głyk już w przyszłym tygodniu wraz z resztą swojego trio wystąpi z koncertem na scenie grodziskiej Mediateki. Goście wydarzenia mogą spodziewać się klimatu przepełnionego instrumentalnymi brzmieniami wysokiej próby.


Głyk jest wszak cenionym perkusistą, wibrafonistą, kompozytorem i aranżerem. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. To także zdobywaca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– To także założyciel i menedżer rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio – w którym grał wówczas jego 14-letni syn Patryk Głyk na perkusji i 11-letnia córka Kinga Głyk na basie. Występowali w wielu klubach i na festiwalach w całej Polsce. W latach 2016-2018 Irek Głyk był perkusistą w zespole Kingi Głyk. Stała się ona rozpoznawalna w branży muzycznej w wieku 18 lat, nagrywając cover piosenki Erica Claptona “Tears In Heaven”, który osiągnął ponad 20 milionów wyświetleń – powiadają organizatorzy koncertu.

Obecnie Irek Głyk występuje w swoim duecie wibrafonowym, czerpiąc inspirację z Gary’ego Burtona i Chicka Corei. Koncentruje się na prezentowaniu tej pięknej kombinacji instrumentów szerszej publiczności. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Irek Głyk na swoim koncie ma trzy autorskie albumy: „Long Time” , „Step Ahead”,”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Tak samo jak tytuł ostatniego albumu Głyka zatytułowany będzie koncert w Grodzisku. Na scenie wraz z nim wystąpią także Piotr Matusik – pianista, kompozytor, grający też na innych instrumentach klawiszowych. Matusik jest liderem zespołu Piotr Matusik Quartet – wykonującego kompozycje Chicka Corei.

Na scenie usłyszymy także Joaquina Sosę. To kubański muzyk jazzowy, który gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i fleugelhornie. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach kina CK lub przez internet. Koncert obędzie się 28 lutego o godz. 16.00.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda, że taka godzina, większość zainteresowanych będzie najpewniej wtedy w pracy... :(

jazzosłuchaczka
25-02-2024 11:35
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.