TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

11 2021

Infrastruktura dla elektrycznych autobusów za 1,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayInfrastruktura dla elektrycznych autobusów za 1,5 mln zł? - Grodzisk News


Urzędnicy z Grodziska otworzyli oferty na budowę zajezdni autobusowej dla autobusów elektrycznych i zatoki z punktami ładowania. Chętnych nie brakowało.


Do przetargu stanęły cztery firmy. Jednak tylko jedna z nich mieści się w zakładanym na 1,6 mln zł budżecie – firma MKL-BUD z Warszawy zażyczyła sobie blisko 1,5 mln zł. Pozostałe propozycje wahały się od 2,2 do 2,5 mln zł. Wygląda więc na to, że uda się zrealizować zadanie za zakładaną kwotę, o ile propozycja stołecznej firmy spełni wszelkie wymogi formalne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przetarg dotyczy budowy zatoki autobusowej oraz miejsca postojowego dla autobusów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Towarowej/Traugutta w Grodzisku oraz zajezdni autobusowej w Chrzanowie Dużym.

U zbiegu Towarowej i Traugutta ma powstać m.in. miejsce postojowe dla autobusu elektrycznego, jezdnia manewrowa, zatoka autobusowa, oświetlenie, stacja ładowania autobusów miejskich wraz z budową linii zasilającej. Całość ma być monitorowana.

Z kolei w Chrzanowie Dużym zakres prac obejmuje budowę m.in. jezdni manewrowej, dwóch miejsc postojowych, kanalizacji, sieci elektrycznej ze słupami oświetleniowymi, monitoringu wizyjnego.

Termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 180 dni od dnia podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.