reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

11 2021

Infrastruktura dla elektrycznych autobusów za 1,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayInfrastruktura dla elektrycznych autobusów za 1,5 mln zł? - Grodzisk News


Urzędnicy z Grodziska otworzyli oferty na budowę zajezdni autobusowej dla autobusów elektrycznych i zatoki z punktami ładowania. Chętnych nie brakowało.


Do przetargu stanęły cztery firmy. Jednak tylko jedna z nich mieści się w zakładanym na 1,6 mln zł budżecie – firma MKL-BUD z Warszawy zażyczyła sobie blisko 1,5 mln zł. Pozostałe propozycje wahały się od 2,2 do 2,5 mln zł. Wygląda więc na to, że uda się zrealizować zadanie za zakładaną kwotę, o ile propozycja stołecznej firmy spełni wszelkie wymogi formalne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przetarg dotyczy budowy zatoki autobusowej oraz miejsca postojowego dla autobusów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Towarowej/Traugutta w Grodzisku oraz zajezdni autobusowej w Chrzanowie Dużym.

U zbiegu Towarowej i Traugutta ma powstać m.in. miejsce postojowe dla autobusu elektrycznego, jezdnia manewrowa, zatoka autobusowa, oświetlenie, stacja ładowania autobusów miejskich wraz z budową linii zasilającej. Całość ma być monitorowana.

Z kolei w Chrzanowie Dużym zakres prac obejmuje budowę m.in. jezdni manewrowej, dwóch miejsc postojowych, kanalizacji, sieci elektrycznej ze słupami oświetleniowymi, monitoringu wizyjnego.

Termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 180 dni od dnia podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.