reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

02 2024

Dziewięciu zatrzymanych za jazdę pod wpływem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plDziewięciu zatrzymanych za jazdę pod wpływem - Grodzisk News


W miniony weekend grodziscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu w ramach dużej akcji „Trzeźwy kierowca 2024”. Pośród blisko 800 sprawdzonych kierowców byli też tacy, którzy jechali na podwójnym gazie.


W działaniach prowadzonych w ostatnią sobotę i niedzielę grodziscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole. W tych dniach skontrolowali 769 kierowców pod kątem trzeźwości. Nie w każdym przypadku wyniki były negatywne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W tej grupie znalazło się niestety 9 mężczyzn, którzy wyjechali na drogi po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Trzech kierowców aut było w stanie nietrzeźwości, dwóch po użyciu alkoholu. Stan nietrzeźwości został stwierdzony również u trzech rowerzystów i jednego kierującego hulajnogą elektryczną – podała grodziska policja.

Policjanci przypominają, że za jazdę po alkoholu grożą wysokie mandaty i jeszcze surowsze kary.

STAN NIETRZEŹWOŚCI to stan, kiedy stężenie alkoholu wynosi więcej niż 0,5 promila.
Kierowanie pojazdem mechanicznym W STANIE NIETRZEŹWOŚCI lub POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO = 15 pkt i do 3 lat pozbawienia wolności. Przy recydywie, aż do 5 lat!

STAN PO UŻYCIU ALKOHOLU to stan, w którym stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. 
Kierowanie pojazdem mechanicznym W STANIE PO UŻYCIU ALKOHOLU lub PODOBNIE DZIAŁAJĄCEGO ŚRODKA = 15 pkt i kara aresztu albo grzywna nie mniejsza niż 2500 zł (do 30000zł)!
Kierowanie pojazdem INNYM NIŻ MECHANICZNY ( np. rowerem) w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka =

W STANIE NIETRZEŹWOŚCI od 2500 zł, a W STANIE PO UŻYCIU nie mniej niż 1000 zł.
Warto wiedzieć, że policjant, w związku z wykonywaniem czynności służbowych, jest UPRAWNIONY m.in. „do ŻĄDANIA PODDANIA SIĘ badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, PRZEZ KIERUJĄCEGO POJAZDEM LUB
PRZEZ INNĄ OSOBĘ, w stosunku, do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem.”

OBLIGATORYJNIE policjant zbada trzeźwość, w razie uczestniczenia W WYPADKU DROGOWYM, w którym jest osoba zabita lub ranna.
Pamiętajmy, że uprawniony organ może przeprowadzić badanie trzeźwości W TOKU KONTROLI RUCHU DROGOWEGO, a więc ZAWSZE nawet, gdy nie występują powyższe przesłanki.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Klawiatura do wymiany, bo caps się zacina... dajcie więcej reklam albo zrzućcie się na nową... Tekst kłuje poprostu w oczy przy 50% napisanych capsem... Nie mam nic do artykułu ale można było wykonać to lepiej, nie hejtuję, ale tzw krzyk nic nie zmieni... Mogliście zrobić np tabelkę... Dotarłem do końca artykułu, oczopląs został na chwilę. Panie redaktorze, szanuję pana artykuły, ten też ma wartość, ale krzyczenie na czytelnika...

Picasso
24-02-2024 19:15
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.