reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

06 2023

Czterech nietrzeźwych kierowców na grodziskich drogach zatrzymanych jednego dnia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Mimo wielu powtarzających się apeli policjantów wciąż nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Tylko w minioną niedzielę na drogach powiatu grodziskiego policjanci zatrzymali cztery takie osoby.


Kierowca citroena zatrzymany do kontroli na autostradzie miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei u mężczyzny kierującego dacią w Natolinie badanie alkomatem wykazało prawie promil.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dwaj inni zatrzymani kierowcy prowadzili pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Pierwszym był kierowca osobowego nissana kontrolowany na drodze w Opypach, a także rowerzysta sprawdzony pod kątem trzeźwości w Odrano-Woli.

–Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Stan po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie i również podlega karze – aresztu lub grzywny. Każdy nietrzeźwy kierowca ma zatrzymywane prawo jazdy, a jego pojazd może zostać zabezpieczony na płatnym parkingu depozytowym – mówią grodzicy policjanci.

Postępowania w sprawie owych czterech kierowców nadzoruj grodziska prokuratura rejonowa.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
20-06-2023 19:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.