TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

05 2023

Czas na poważne granie w Grodzisku. Bogoria w walce o finał LOTTO Superligi


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe1 - Grodzisk News


Broniąca tytułu mistrza Polski w tenisie stołowym ekipa Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki szykuje się do półfinałowej rywalizacji w play-offach. Podopieczni Tomasza Redzimskiego zmierzą się z Global Pharmą Orlicz Suchedniów. Pierwszy mecz 2 czerwca będzie zarazem pierwszym pojedynkiem Bogorii rozegrany w hali widowiskowo-sportowej. Rewanż dwa dni później w Suchedniowie


Bogoria do fazy play-off przystępowała jako trzecia drużyna po rundzie zasadniczej. Rywale z Suchedniowa z zajęli w niej wysokie drugie miejsce. Dlatego drugi mecz – rewanżowy – odbędzie się na wyjeździe patrząc z grodziskiej perspektywy. Od 20 maja rozgrywane będą Indywidualne Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym, toteż mecze półfinałowe w Superlidze zostały zaplanowano na początek czerwca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a w z wynikiem 3:1. W Suchedniowie to jednak Orlicz był górą – w takim samym stosunku. W obu spotkaniach nie grał jednak lider drużyny z Grodziska Panagiotis Gionis. Podczas rywalizacji play-offowej, będzie już w składzie i zapewne wysoko zawiesi poprzeczkę rywalom po drugiej stronie stołu.

Tak czy owak zapowiada się wyrównana rywalizacja. Bogoria do najważniejszych spotkań sezonu 2022/2023 przystąpi w podstawowym składzie Miłosz Redzimski, Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. Półfinałowi rywale również mają silny krajowy skład. Bardzo dobrze w tym sezonie prezentują się Robert Floras, Daniel Bąk oraz Piotr Cyrnek. Ta trójka wsparta jest Asuką Machi. Japończyk w tym sezonie ma imponujący bilans indywidualny wynoszący 15 zwycięstw i 3 porażki. – Mecz w Grodzisku Mazowieckim jak zawsze będzie emocjonalny dla Roberta Florasa, który przez wiele lat bronił barw Bogorii i w dalszym ciągu ma tu wiele znajomych – spodziewają się przedstawiciele klubu z Grodziska.

Nikt jednak nie zamierza mu ułatwiać sportowego zadania. Gra idzie bowiem o wielki finał, który dla Bogorii oznaczałby sposobność obronienia mistrzowskiego tytułu.

W tym roku gospodarzem meczu finałowego będzie Poznań, a pojedynek zaplanowany jest na 10 czerwca. Przypomnijmy, że w zeszłym roku finałowe starcie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim, a Bogoria rywalizowała z Gwiazdą Bydgoszcz. Grodziszczanie triumfowali w hali przy Westfala 3:1. Czy w tym sezonie będzie powtórka?


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.