TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

05 2023

Czas na poważne granie w Grodzisku. Bogoria w walce o finał LOTTO Superligi


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweCzas na poważne granie w Grodzisku. Bogoria w walce o finał LOTTO Superligi - Grodzisk News


Broniąca tytułu mistrza Polski w tenisie stołowym ekipa Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki szykuje się do półfinałowej rywalizacji w play-offach. Podopieczni Tomasza Redzimskiego zmierzą się z Global Pharmą Orlicz Suchedniów. Pierwszy mecz 2 czerwca będzie zarazem pierwszym pojedynkiem Bogorii rozegrany w hali widowiskowo-sportowej. Rewanż dwa dni później w Suchedniowie


Bogoria do fazy play-off przystępowała jako trzecia drużyna po rundzie zasadniczej. Rywale z Suchedniowa z zajęli w niej wysokie drugie miejsce. Dlatego drugi mecz – rewanżowy – odbędzie się na wyjeździe patrząc z grodziskiej perspektywy. Od 20 maja rozgrywane będą Indywidualne Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym, toteż mecze półfinałowe w Superlidze zostały zaplanowano na początek czerwca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a w z wynikiem 3:1. W Suchedniowie to jednak Orlicz był górą – w takim samym stosunku. W obu spotkaniach nie grał jednak lider drużyny z Grodziska Panagiotis Gionis. Podczas rywalizacji play-offowej, będzie już w składzie i zapewne wysoko zawiesi poprzeczkę rywalom po drugiej stronie stołu.

Tak czy owak zapowiada się wyrównana rywalizacja. Bogoria do najważniejszych spotkań sezonu 2022/2023 przystąpi w podstawowym składzie Miłosz Redzimski, Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. Półfinałowi rywale również mają silny krajowy skład. Bardzo dobrze w tym sezonie prezentują się Robert Floras, Daniel Bąk oraz Piotr Cyrnek. Ta trójka wsparta jest Asuką Machi. Japończyk w tym sezonie ma imponujący bilans indywidualny wynoszący 15 zwycięstw i 3 porażki. – Mecz w Grodzisku Mazowieckim jak zawsze będzie emocjonalny dla Roberta Florasa, który przez wiele lat bronił barw Bogorii i w dalszym ciągu ma tu wiele znajomych – spodziewają się przedstawiciele klubu z Grodziska.

Nikt jednak nie zamierza mu ułatwiać sportowego zadania. Gra idzie bowiem o wielki finał, który dla Bogorii oznaczałby sposobność obronienia mistrzowskiego tytułu.

W tym roku gospodarzem meczu finałowego będzie Poznań, a pojedynek zaplanowany jest na 10 czerwca. Przypomnijmy, że w zeszłym roku finałowe starcie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim, a Bogoria rywalizowała z Gwiazdą Bydgoszcz. Grodziszczanie triumfowali w hali przy Westfala 3:1. Czy w tym sezonie będzie powtórka?


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.