reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

28

02 2024

Sprzedawał cudze auta. Został zatrzymany


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Sprzedawał cudze auta. Został zatrzymany - Grodzisk News


Policjanci z Grodziska zatrzymali 43-latka podejrzanego o liczne oszustwa. Mężczyzna wpadł, gdy usiłował sprzedać auto z wypożyczalni. Funkcjonariusze odzyskali już cztery takie auta, a sprawa ma charakter rozwojowy.


Funkcjonariusze z grodziskiej komendy, ustalili osoby, które nabyły od nieznanego im mężczyzny cztery samochody, które nie były jego własnością. Po kontakcie z pokrzywdzonymi, to się potwierdziło i przyjęli zawiadomienia o przestępstwach. Kiedy dowiedzieli się, że ten sam mężczyzna sprzedaje kolejne auto, przygotowali zasadzkę. – Na miejscu usiłowania sprzedaży volvo zatrzymali 43–letniego mężczyznę i zabezpieczyli przy nim fałszywe dokumenty własności tego samochodu, który w rzeczywistości należał do jednej z wypożyczalni – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli szereg dokumentów związanych z handlem samochodami i podrobione faktury świadczące o przejęciu praw własności do wypożyczonych przez niego pojazdów. W czasie intensywnych działań grodziscy funkcjonariusze odzyskali do tej pory 4 sprzedane przez 43–latka auta i nadal pracują nad ustaleniem kolejnych oszukanych nabywców – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania czterech oszustw z podrobieniem dokumentów oraz dwukrotnego usiłowania tych przestępstw, a także siedem zarzutów przywłaszczenia mienia. Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Za popełnione przez niego przestępstwa grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności, ale z racji tego, że był on już karany wcześniej za podobne czyny, może nawet na 12 lat trafić do więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sprzedawał cudze auta. Został zatrzymany - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jak to się stało ze ludzie kupili te samochody od niego?
Kupując od osoby prywatnej przecież zawsze można sprawdzić portalu mówiące kto jest właścicielem.

Michał Wiśniewski
01-03-2024 11:47

Przedstawiał ciąg faktur, że to niby on jest właścicielem niewpisanym w dowód.

Elo
04-03-2024 14:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.