reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

07 2023

Charytatywny bieg po karmę dla bezdomnych podopiecznych schroniska w Korabiewicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatoraCharytatywny bieg po karmę dla bezdomnych podopiecznych schroniska w Korabiewicach - Grodzisk News


„Bieg po karmę” – pod taką nazwą Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach organizuje charytatywną imprezę biegową dla podopiecznych schroniska. Wydarzenie odbędzie się 15 października, a zapisy już trwają.


– W nazwie biegu zawiera się, to co najważniejsze – mówi Karolina Wiewiórkowska, szefowa schroniska, które opiekuje się też bezdomniakami odłowionymi w naszym powiecie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Cały dochód z pakietów startowych „Biegu po karmę” przeznaczymy na karmę dla zwierząt, głównie psów, których mamy już ponad 200. W Korabkach mieszka prawie 400 zwierząt. Poza psami to koty, krowy, konie, świnie, owce, kozy, kury, gęsi, lisy, jenoty i muł. Nasze potrzeby i koszty utrzymania schroniska są ogromne. Szukamy wciąż nowych sposobów na zbieranie funduszy. „Bieg po karmę” to jeden z nich, inny niż do tej pory. Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. To okazja żeby nam pomóc, ale także zdrowo spędzić wolny czas – dodaje Wiewiórkowska.

Schronisko chce także promować adopcję zwierząt, oraz kastrację i starylizację, jako najlepsze sposoby zapobiegania bezdomności zwierząt.

–` Ale nazwa biegu – dopowiada Katarzyna Mastalerz, opiekunka zwierząt w schronisku i pomysłodawczyni imprezy. – Ma też wymiar symboliczny. Wierzymy, że karma wraca. W tym wypadku będzie to tylko dobra karma. Kup pakiet, pobiegnij dla zwierząt. Nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać.

Bieg odbędzie się 15 października na drogach w okolicy schroniska.

Wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Będą także nagrody w kategorii OPEN i kategoriach wiekowych. Planujemy też konkurs z nagrodami oraz możliwość zwiedzania schroniska w niewielkich grupach, by nie stresować zwierząt. Przewodnikami będą wolontariusze lub pracownicy schroniska.

W „Biegu po karmę” można pobiec na dwóch dystansach: Szybki Chart - 5 km; Chyży Husky – 10 km.

Limity czasowe zostały pomyślane tak, że bieg ukończy każdy, truchtem, albo marszem.

Zapisy trwają TUTAJ. Warto też odwiedzić profil FB schroniska, gdzie można poznać bliżej podopiecznych czekających na adopcję.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.