reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

10 2023

CBŚP zatrzymało 13 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CBŚPCBŚP zatrzymało 13 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe - Grodzisk News


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 13 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymań doszło m.in. w Żyrardowie i powiecie pruszkowskim.


CBŚP wspólnie z prokuratorami Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji z krajowej prokuratury prowadzą śledztwo mające rozbić zorganizowaną grupę przestępczą. Zakres działań i sama organizacja jest tak duża, że dotychczas zarzuty usłyszało już ponad 60 osób. Latem tego roku w czeskiej Pradze w sprawie zatrzymano 35-letniego Łukasza P. ps. Guru, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Kolejnych mężczyzn zatrzymano w ostatnim czasie w województwie mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że na terenie województwa działały osoby zajmujące się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z zebranego materiału wynika, że na terenie Warszawy i ościennych powiatów, łącznie wprowadzono około 200 kg narkotyków, w tym przede wszystkim amfetaminy, marihuany i mefedronu – poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

W sprawie zatrzymano 13 osób, a do zatrzymań dochodziło w Warszawie, Żyrardowie, Włocławku oraz w powiatach: nowodworskim, legionowskim i pruszkowskim. W trakcie czynności zabezpieczono m.in. broń, atrapę policyjnej odznaki, dokumenty innych osób, środki odurzające oraz substancje psychotropowe.

Do Prokuratury Krajowej z aresztów śledczych i zakładów karnych dowieziono kolejnych sześć osób mogących mieć związek ze sprawą. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw narkotykowych, a dodatkowo większość z nich usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto dwóm osobom grożą konsekwencje za nielegalny handel bronią palną i amunicją.

Wobec 15 z nich prokuratura zdecydowała się na tymczasowy areszt.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.