TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

07 2022

Burmistrz Benedykciński: Sylwester na zachodniej obwodnicy Grodziska!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ArchiwumBurmistrz Benedykciński: Sylwester na zachodniej obwodnicy Grodziska! - Grodzisk News


Podczas piątkowych obchodów 500-lecia Grodziska Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział, że oficjalne otwarcie obwodnicy zachodniej nastąpi w sylwestra i... zaprosił wszystkich na powitanie nowego roku na nowej trasie. Okazuje się, że naprawdę nie żartował...


Obwodnicę kosztem 145,5 mln zł buduje firma Strabag. Budowa ma duże znaczenie komunikacyjne. Pozwoli na odciążenie centrum miasta poprzez przejęcie ruchu generowanego przez zjazd z autostrady A2. Inwestycja zakłada budowę trzech mostów nad drogą gruntową w pobliżu węzła autostradowego, nad torami kolejowymi oraz rzeką Mrowną. Wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk” do drogi województwa nr 579 na terenie Kałęczyna. W ciągu tej trasy zostanie przebudowana, infrastruktura podziemna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Powstaną też drogi dojazdowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Generalnemu wykonawcy w ostatnich miesiącach udało się nadrobić opóźnienia powstałe w wyniku różnych zawirowań, związanych z trudnościami materiałowymi czy niespodziewaną kwestią regulacji terenu pod obwodnicę. Stąd zapowiedzi burmistrza Grodziska.

–Na bieżąco monitorujemy przebieg budowy, jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem i wykonawcą. Wiele wskazuje na to, że w listopadzie powinna się zakończyć budowa trasy, a zakończenie procedur odbiorowych szacujemy na 20 grudnia. Dlatego planujemy imprezę sylwestrową na obwodnicy – mówi nam burmistrz Benedykciński.

–Inwestycja jest bardzo wyczekiwana od lat, dlatego też impreza z okazji oddania trasy musi być huczna. Planujemy rozstawić scenę koncertową i namioty z jedzeniem i piciem. O szczegółach będzie czas mówić później, gdy już wszystko szczegółowo zaplanujemy. Ale sylwester na obwodnicy to nie żart – podkreśla gospodarz Grodziska.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Benek najlepszy jest 👍👍👍👍💋💋💋
Zico76


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.