30

03 2024

Bogoria w Finale Pucharu Europy!

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przypieczętowali w piątek awans do finału Pucharu Europy ETTU, czyli drugich co do ważności rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. Grodziszczanie przed własną publicznością nie dali szans francuskiej ekipie AS Pontoise Cergy.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli w każdym z trzech pojedynków singlowych tego wieczoru. Zwycięski pochód Bogorii rozpoczął grecki defensor Panagiotis Gionis, który w trzech setach ograła Thomasa Laroche’a. Jako drudzy przy stole stanęli więc Marek Badowski oraz Rafael Cabrera. Popularny „Bany” zaprezentował się w sposób, w jaki przez lata przyzwyczaił kibiców – wygrał równie pewnie, także 3:0.

Ostatnią szansą dla francuskiej drużyny na honorowy punkt w tym pojedynku mogła być ewentualna wygrana Adama Cholleta z Jinem Takuyą. Jin zamierzał jednak postawić dla Bogorii kropkę na „i”. Nie odpuścił ani na chwilę, w rezultacie zaś wygrał 3:0.

Bogoria ograła więc AS Pontoise Cergy w pięknym stylu: bez straty choć jednego seta w grodziskiej hali. W pierwszym pojedynku pod Paryżem również wygrał 3:0 i w całym pojedynku oddała rywalom tylko jednego seta!

To zapowiedź bardzo dobrej formy, która będzie mistrzom Polski potrzebna, bowiem w finale Pucharu Europy czeka już na Bogorię jej odwieczny i twardy rywal Dekorglass Działdowo.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AS Pontoise Cergy 3:0
Panagiotis Gionis – Laroche Thomas - 3:0
Marek Badowski – Cabrera Rafael - 3:0
Jin Takuya – Adam Chollet - 3:0