TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2022

Autosacrum i rowerosacrum znów zabłysną w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: arturtusinski-podkowa.plAutosacrum i rowerosacrum znów zabłysną w Podkowie - Grodzisk News


Już dziś i jutro odbędzie się w Podkowie święcenie pojazdów połączone z piknikiem i aspektem charytatywnym, w postaci zbiórki krwi.


Podkowiańskie autosacrum to jedno z najstarszych wydarzeń związanych z samochodami, na które zjeżdżają mieszkańcy całego regionu. Nie tylko, aby poświęcić swoje auto, ale również zobaczyć wiele ciekawych egzemplarzy. Jak zwykle nie powinno zabraknąć zabytkowych aut, m.in. z Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Weekend majowy przyciąga do Podkowy Leśnej tłumy turystów, a to za sprawą organizowanego Autosacrum (niedziela) i Rowerosackrum (sobota). Przejazd motocykli i zabytkowych samochodów to wspaniałe widowisko, pierwsze święcenie pojazdów w naszej parafii odbyło się w 1933 r. – poinformował burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

– Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje, jak rajd rowerowy dla dzieci i starszych, gdzie nagrodą specjalną burmistrza jest rower. Dla osób, które oddadzą honorowo krew przeprowadzimy losowanie lotu nad Podkową Leśną, przy okazji odbędzie się prezentacja wozu strażackiego i pokaz ratownictwa medycznego – wylicza atrakcje podczas wydarzenia włodarz.

– Miłośnicy jednośladów będą mogli wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim porozmawiać jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co ważne biorąc pod uwagę, że sezon dopiero przed nami. Poza tym czekają na Was restauracje, kawiarnie, lodziarnie – dodaje.

Autosacrum i rowerosacrum znów zabłysną w Podkowie - Grodzisk Newsfoto: arturtusinski-podkowa.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.