TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2022

Autosacrum i rowerosacrum znów zabłysną w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: arturtusinski-podkowa.plAutosacrum i rowerosacrum znów zabłysną w Podkowie - Grodzisk News


Już dziś i jutro odbędzie się w Podkowie święcenie pojazdów połączone z piknikiem i aspektem charytatywnym, w postaci zbiórki krwi.


Podkowiańskie autosacrum to jedno z najstarszych wydarzeń związanych z samochodami, na które zjeżdżają mieszkańcy całego regionu. Nie tylko, aby poświęcić swoje auto, ale również zobaczyć wiele ciekawych egzemplarzy. Jak zwykle nie powinno zabraknąć zabytkowych aut, m.in. z Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Weekend majowy przyciąga do Podkowy Leśnej tłumy turystów, a to za sprawą organizowanego Autosacrum (niedziela) i Rowerosackrum (sobota). Przejazd motocykli i zabytkowych samochodów to wspaniałe widowisko, pierwsze święcenie pojazdów w naszej parafii odbyło się w 1933 r. – poinformował burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

– Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje, jak rajd rowerowy dla dzieci i starszych, gdzie nagrodą specjalną burmistrza jest rower. Dla osób, które oddadzą honorowo krew przeprowadzimy losowanie lotu nad Podkową Leśną, przy okazji odbędzie się prezentacja wozu strażackiego i pokaz ratownictwa medycznego – wylicza atrakcje podczas wydarzenia włodarz.

– Miłośnicy jednośladów będą mogli wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim porozmawiać jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co ważne biorąc pod uwagę, że sezon dopiero przed nami. Poza tym czekają na Was restauracje, kawiarnie, lodziarnie – dodaje.

Autosacrum i rowerosacrum znów zabłysną w Podkowie - Grodzisk Newsfoto: arturtusinski-podkowa.pl


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.