reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

06 2023

Zwłoki kilkumiesięcznego płodu znalezione w Chrzanowie Małym. Jest śledztwo prokuratury


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Prokuratura Okręgowa w Warszawie/gov.pl1 - Grodzisk News


Na początku maja do naszej redakcji zaczęły napływać wiadomości od mieszkańców Chrzanowa Małego, jakoby na jednym z osiedli zostały odnalezione zwłoki kilkumiesięcznego płodu. Pośród sąsiedzkich domysłów i niesprawdzonych obiegowych informacji szukaliśmy rzetelnego potwierdzenia tych doniesień. Dziś dostarczyła go nam stołeczna prokuratura.


Okazuje się bowiem, że warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie „udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy”. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, przeprowadzono już oględziny oraz sekcję zwłok płodu, a śledczy czekają teraz na opinie biegłych z zakładu medycyny sądowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przedmiotowe postępowanie jest nadzorowane w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 152 par. 2  Kodeksu karnego, to jest udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy – powiedział nam w zastępstwie rzecznika prasowego prok. Szymon Banna z warszawskiej prokuratury okręgowej. – W toku trwającego śledztwa przeprowadzono oględziny i sekcję zwłok płodu. – Obecnie trwa oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie z zakresu medycyny sądowej i toksykologii. Niemniej jednak ze wstępnej opinii biegłych wynika, że płód urodził się martwy i jako niedojrzały i niedonoszony nie był zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki – dodał.

Prokuratura zaznaczyła, że na obecnym etapie postępowania nie może udzielić informacji na temat szczegółowych działań, w tym o ewentualnych zatrzymaniach osób powiązanych ze sprawą. – Z uwagi na dobro śledztwa, a także zaplanowane czynności procesowe nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi co do wyników przeprowadzonych czynności procesowych, w tym przeprowadzonych lub planowanych zatrzymań – wyjaśnił prok. Szymon Banna.

Do sprawy będziemy więc powracać.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.