reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Zwłoki kilkumiesięcznego płodu znalezione w Chrzanowie Małym. Jest śledztwo prokuratury

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Prokuratura Okręgowa w Warszawie/gov.plZwłoki kilkumiesięcznego płodu znalezione w Chrzanowie Małym. Jest śledztwo prokuratury - Grodzisk News


Na początku maja do naszej redakcji zaczęły napływać wiadomości od mieszkańców Chrzanowa Małego, jakoby na jednym z osiedli zostały odnalezione zwłoki kilkumiesięcznego płodu. Pośród sąsiedzkich domysłów i niesprawdzonych obiegowych informacji szukaliśmy rzetelnego potwierdzenia tych doniesień. Dziś dostarczyła go nam stołeczna prokuratura.


Okazuje się bowiem, że warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie „udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy”. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, przeprowadzono już oględziny oraz sekcję zwłok płodu, a śledczy czekają teraz na opinie biegłych z zakładu medycyny sądowej.

– Przedmiotowe postępowanie jest nadzorowane w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 152 par. 2  Kodeksu karnego, to jest udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy – powiedział nam w zastępstwie rzecznika prasowego prok. Szymon Banna z warszawskiej prokuratury okręgowej. – W toku trwającego śledztwa przeprowadzono oględziny i sekcję zwłok płodu. – Obecnie trwa oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie z zakresu medycyny sądowej i toksykologii. Niemniej jednak ze wstępnej opinii biegłych wynika, że płód urodził się martwy i jako niedojrzały i niedonoszony nie był zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki – dodał.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prokuratura zaznaczyła, że na obecnym etapie postępowania nie może udzielić informacji na temat szczegółowych działań, w tym o ewentualnych zatrzymaniach osób powiązanych ze sprawą. – Z uwagi na dobro śledztwa, a także zaplanowane czynności procesowe nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi co do wyników przeprowadzonych czynności procesowych, w tym przeprowadzonych lub planowanych zatrzymań – wyjaśnił prok. Szymon Banna.

Do sprawy będziemy więc powracać.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Żabia Wola. Trzy drogi do wakacyjnej poprawki

Wakacje to częstokroć, czas w którym do prac biorą się drogowcy by poprawić stan nawierzchni na lokalnych trasach. Tak będzie w przypadku kilku ulic w żabiowolskiej gminie. Urząd ogłosił przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę remontów konkretnie trzech dróg.

Zakończenie lata w Milanówku w rytmie rocka

Pod koniec sierpnia mieszkańcy Milanówka będą mieli okazję pożegnać letnie miesiące w rytmie muzyki. W tym roku finał wakacji odbędzie się na miejskim targowisku i upłynie w rockowym klimacie. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 30 sierpnia.

Grodziski basen ponownie otwarty

Na grodziskiej pływalni zakończyła się przerwa technologiczna. Od dziś (20 lipca) entuzjaści wodnej rekreacji czy regeneracji w saunach mogą ponownie korzystać z atrakcji obiektu Wodnik 2000.

Ciężarowe volvo wjechało w bariery energochłonne na A2

Kierowcy jadący autostradą A2 w kierunku Grodziska muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Powód? Ciężarowe Volvo z naczepą uderzyło w bariery dźwiękochłonne oddzielające jezdnie. Znamy szczegóły tego zdarzenia.

Pogoń Grodzisk zaprezentuje nowy skład na Stawach Walczewskiego!

To będzie wyjątkowy wtorek w najnowszej historii Grodziska, a na pewno niezapomniany dla piłkarskiej Pogoni oraz jej kibiców. 21 lipca na Stawach Walczewskiego odbędzie się kompletna prezentacja całego zespołu na nowy sezon!

Wgraj bilety na premierowy spektakl „Damy i huzary” w Radziejowicach

Radziejowice będą kolejnym miejscem, gdzie Teatr Klasyki Polskiej zaprezentuje swój premierowy spektakl. „Damy i huzary” to opowieść na podstawie jednej z najzabawniejszych komedii Aleksandra Fredry. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania podwójne zapros

Od dziś zupełnie nowa organizacja ruchu w centrum Podkowy Leśnej

Drogowcy w Podkowie Leśnej wprowadzają od dziś nową organizację ruchu na ulicach miasta ogrodu. Zmiany zwłaszcza dla kierowców będą znaczące, gdyż sprawią, że ruch będzie jednokierunkowy.

Teren pod budowę parkingu na Wyszyńskiego już przygotowany

Teren przy ul. Wyszyńskiego w Grodzisku Mazowieckim został już przygotowany do budowy parkingu. Właściwe prace budowlane ruszą, gdy uda się wyłonić wykonawcę.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.