reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2021

Zima na drogach powiatu grodziskiego. W poniedziałek 7 kolizji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsZima na drogach powiatu grodziskiego. W poniedziałek 7 kolizji - Grodzisk News


Intensywne opady śniegu i marznący deszcz sprawiły mnóstwo kłopotów kierowcom w całym kraju. Błyskawicznie wzrosły dzienne liczby kolizji. Sprawdziliśmy więc, jak sytuacja ma się w powiecie grodziskim.


O dane dotyczące zdarzeń drogowy za poniedziałek oraz dziś poprosiliśmy grodziską policję. – Okazuje się, że w naszym powiecie liczba tych zdarzeń nie jest tak duża jak w innych powiatach, w których zresztą nasi policjanci pomagali w czynnościach – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W poniedziałek byliśmy jednak wzywani do siedmiu kolizji, w których nikt nie ucierpiał. Do czterech doszło na autostradzie A2. Po godz. 7.00 na wysokości wsi Holendry Baranowskie, kobieta jadąca w kierunku Warszawy straciła panowanie nad swoim renault i uderzyła w barierę (więcej tutaj)– opisuje rzeczniczka grodziskiej policji. – Następnie około 11.20 na wysokości Kłudna Starego doszło do kolizji osobowych audi i renault – wylicza dalej.

Kolejne dwie kolizje na autostradzie nastąpiły wieczorem. – O godz. 19.20 ponownie w Holendrach Baranowskich zderzyły się toyota i hyundai, a około 20.30 w Izdebnie Nowym na pasie w kierunku poznania ciężarowy peugeot najechał na tył bmw – wyjaśnia Katarzyna Zych.

Poza tym mieliśmy trzy inne kolizje poza autostradą. Na ul. Chełmońskiego w Grodzisku zderzyły się opel i hyundai. W Holendrach Baranowskich doszło do uszkodzenia volvo przez kierowcę, który odjechał z miejsca zdarzenia. Szukamy go wraz z autem, które prowadził. Siódma poniedziałkowa kolizja to zdarzenie nie na drodze, lecz na parkingu podziemnym, na którym kierowca wjechał w ścianę – omawia zdarzenia Katarzyna Zych.

Rzeczniczka dodała również, że dziś odnotowano jedną kolizję na ul. Traugutta w Grodzisku. – Dostaliśmy informację, że jeden z kierowców uderzył w inny pojazd, ale się nie zatrzymał, więc szukamy go jako sprawcy kolizji – zaznacza Katarzyna Zych.

Przyznaje zarazem, że dzisiejszy spokój na drogach powiatu wynika prawdopodobnie z faktu, że kierowcy przyzwyczaili się już do warunków i wiedzą, iż muszą zachować szczególną ostrożność.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.