reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

10 2020

Zawyją syreny alarmowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zawyją syreny alarmowe - Grodzisk News


W ciągu kilku nadchodzących dni planowane jest kilkukrotne uruchomienie syren wchodzących w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to sprawdzian dla systemu.


Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, w dniach od 6 do 9 października będzie uruchamiany trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. ? Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności ? czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.. Konieczność przeprowadzenia takich działań wynika wprost z zarządzenia wojewody mazowieckiego, który wykonanie ćwiczeń zlecił jednostkom działającym na terenie nie tylko Grodziska, lecz także innych miast w obrębie województwa. Takie ćwiczenia już były przeprowadzane kilkukrotnie, a w najbliższych dniach maja zostaną powtórzone. Ćwiczenia te odbędą się pod kryptonimem RENEGADE-SAREX-20.

💬︎   dodaj komentarz

Może ktoś "mądry" z Urzędu Wojewódzkiego odpowie jak rozróżnić "alarm bojowy" od "alarmu ćwiczebnego".???

zagrożony
06-10-2020 10:43

Jaki sens mają takie ćwiczenia bez jednoczesnych ćwiczeń obrony cywilnej? Dokąd ludność ma się udać w przypadku prawdziwego nalotu? Gdzie a znajduje się najbliższy schron? Bez tych informacji to jak przeprowadzanie ćwiczeń alarmu pożarowego przy zamkniętych wyjściach ewakuacyjnych.

Vegan sernior
06-10-2020 15:46

Albo co gorsza od alarmu okolicznościowego np. wybuchu Powstania Warszawskiego itp.?

JSC
06-10-2020 17:33

Serio? To bez sensu. A może ktoś o tym nie wiedział i zaczął się ewakuować? Naprzykład w szkole uczniowie i nauczyciele dziś najadli się dużo stresu BO NIC O TYM NIE WIEDZIELI. Sama bardzo się wystraszyłam bo myślałam że to są naloty......

NIKT WAŻNY :)
06-10-2020 18:18
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.