TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

09

04 2021

Zatrzymani za wspólne kradzieże i włamania


Grodzisk News


foto: GroddziskNewsZatrzymani za wspólne kradzieże i włamania - Grodzisk News


Dwaj mężczyźni w wieku 18 i 28 lat zostali zatrzymani pod zarzutem kradzieży z włamaniem w żabiowolskiej gminie. Dodatkowo jeden z nich odpowie za recydywę.


reklama Grodzisk mazowiecki

Po otrzymaniu kilku zgłoszeń o kradzieżach różnych przedmiotów z posesji na terenie żabiowolskiej gminy, policjanci z miejscowego posterunku prowadzili działania w celu wykrycia sprawców.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Dobre rozpoznanie dzielnicowego już po kilku tygodniach doprowadziło do ustalenia jednego z mężczyzn, który mógł być sprawcą tych czynów. Zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty kradzieży portfela z samochodu, słupków ogrodzeniowych oraz włamań do domków rekreacyjnych i kradzieży z nich wyposażenia. Policjanci ustalili także dane innej osoby, która mogła uczestniczyć w tych przestępstwach – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzeczniczka grodziskiej komendy powiatowej policji.

–Poszukiwany 28-latek wpadł kilka dni temu, gdy jechał motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty dokonania przestępstw wspólnie z 18-latkiem. Dodatkowo w trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni mogli być też sprawcami kradzieży roweru z budynku sklepu. Podjęte przez grodziskich kryminalnych działania doprowadziły do ustalenia miejsca, gdzie został odnaleziony skradziony jednoślad o wartości 3 tysięcy złotych – dodała.

Obu mężczyznom policjanci postawili po pięć zarzutów. Chodzi o wspólne dokonanie trzech kradzieży  i dwóch kradzieży z włamaniami. 28-latek był wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa i poniesie odpowiedzialność w warunkach recydywy. Dostał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.